Zamknij

Wybrano najpiękniejsze plaże świata. TripAdvisor opublikował ranking na 2022 rok

03.03.2022 16:54
Wybrano najpiękniejsze plaże świata. TripAdvisor opublikował ranking na 2022 rok
fot. SHUTTERSTOCK

Popularny serwis podróżniczy TripAdvisor opublikował ranking najpiękniejszych plaż na świecie na 2022 rok. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęła Grace Bay położona na wyspach Turks i Caicos. Sprawdź, jakie jeszcze miejsca znalazły się na liście.

TripAdvisor to największy na świecie serwis podróżniczy, z którego usług codziennie korzystają setki osób. Turyści chętnie publikują tam swoje opinie na temat hoteli, lokali gastronomicznych, zabytków, atrakcji, a nawet... odwiedzanych plaż.

Rokrocznie TripAdvisor tworzy ranking miejsc, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy zyskały najwięcej punktów i najbardziej pochlebne opinie. Jakiś czas temu przedstawialiśmy przygotowane przez serwis zestawienie dziesięciu najpiękniejszych plaż w Europie. Ostatnio z kolei pojawił się ranking najpiękniejszych plaż świata.

Oto najpiękniejsze plaże świata na 2022 rok

Liderem zestawienia została plaża Grace Bay zlokalizowana na wyspach Turks i Caicos we wschodniej części archipelagu Bahamów. To wyjątkowe miejsce otrzymało ponad 7200 recenzji, a zdecydowana większość użytkowników serwisu przyznała jej najwyższą ocenę - 5 na 5 gwiazdek.

Całkowicie idylliczne otoczenie. Złoty piasek i krystalicznie czysta, turkusowa woda z delikatnymi falami. Po to właśnie zostały stworzone pocztówki - brzmi opis na TripAdvisorze.

Plaża Grace Bay ma około 19 km długości i niemal 130 m szerokości. Najczęściej podróżują tu turyści z z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii i niektórych państw europejskich.

Zobacz także: PAN poszukuje chętnych na wyprawę na Antarktykę. Praca marzeń czeka

Drugie miejsce w rankingu natomiast zajęła plaża Varadero na Kubie. Błękitna woda i miękki, jasny piasek rokrocznie przyciągają tu tłumy turystów. Na uwagę zasługuje również malownicza okolica, która słynie przede wszystkim z licznych klifów i jaskiń.

Podium natomiast zamyka plaża Turquoise Bay w zachodniej Australii. Miejsce to słynie przede wszystkim z czystych wód i śnieżnobiałego piasku.

Co ciekawe, w zestawieniu znalazła się też jedna europejska plaża - 10. miejsce zajęła plaża Spiaggia dei Conigli, czyli Plaża Królików. Zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części włoskiej wyspy Lampedusa, która położona jest na Morzu Śródziemnym pomiędzy Maltą a Tunezją. 

Zobacz także: Pokojówka zdradza, które rzeczy w hotelach nie są czyszczone. To wideo na TikToku widziano 900 tys. razy

Poniżej prezentujemy ranking dziesięciu najpiękniejszych plaż świata według portalu TripAdvisor.

  1. Plaża Grace Bay, Providenciales, Turks i Caicos.
  2. Plaża Varadero, Varadero, Kuba.
  3. Turkusowa Zatoka, Australia.
  4. Plaża Quarta Praia, Morro de Sao Paulo, Brazylia.
  5. Plaża Eagle Beach, Palma-Eagle Beach, Aruba.
  6. Plaża Radhanagar, Wyspa Havelock, Indie Exmouth.
  7. Plaża Baia do Sancho, Fernando de Noronha, Brazylia.
  8. Zatoka Trunk Bay, Park Narodowy Wysp Dziewiczych, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych.
  9. Baía dos Golfinhos, Praia da Pipa, Brazylia.
  10. Plaża Spiaggia dei Conigli, Lampedusa, Włochy.
Plaża w Jarosławcu - polski Dubaj
10 Zobacz galerię
fot. jaroslawiec24.pl/

RadioZET.pl/1001beach.com/edition.cnn.com