Zamknij
Pyramiden w Norwegii
  • 11 Zobacz
fot. Shutterstock

Trudno w to uwierzyć, ale Prypeć, Pyramiden czy Warosia jeszcze do niedawna tętniły życiem. Dzisiaj jednak są całkowicie opuszczone, a ich puste budynki powoli odzyskuje natura. Takich rejonów - z których mieszkańcy wynieśli się np. przez wojny czy katastrofy - jest dużo więcej. Malownicze, ciche i nieco niepokojące przyciągają turystów z całego świata. Poznajcie 11 najsłynniejszych opuszczonych miasteczek na świecie.

Kiedy myślicie o miastach widmach, z pewnością najpierw przychodzi wam do głowy znajdująca się nieopodal Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej Prypeć. To najpopularniejsze opuszczone miasteczko na świecie. Jego tragiczna historia magnetyzuje tysiące ludzi, którzy chętnie korzystają z coraz częściej organizowanych tutaj wypraw turystycznych.

Jednak na świecie jest znacznie więcej miast, które niegdyś tętniły życiem, a dzisiaj są powoli opanowywane przez naturę. Niektóre opustoszały przez to, że pozamykano tu zakłady pracy, z innych mieszkańcy uciekali, gdyż szalała tu wojna. Jesteście ciekawi, gdzie znajdują się takie miejscowości? Oto 11 najsłynniejszych opuszczonych miast na świecie. O części z nich mogliście do tej pory nie słyszeć.

Najsłynniejsze opuszczone miasta na świecie. Tych 11 miejsc jednocześnie przeraża i fascynuje turystów

Opuszczone miasta cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów, którzy chcą podczas podróży poczuć dreszczyk emocji. Właśnie wtedy wybierają się w nieco niepokojące regiony o bogatej i hipnotyzującej historii. Sami chcielibyście się wybrać na taką wycieczkę? Koniecznie zapoznajcie się z naszym zestawieniem najsłynniejszych opuszczonych miast. Znajdziecie tu nie tylko Prypeć, ale też opustoszałą wyspę w Japonii, miasto widmo w Argentynie czy w Turcji.

Do części z tych miejsc można się normalnie dostać, inne jednak stanowią wyzwanie, które jeszcze bardziej kusi osoby o mocnych nerwach. Odwiedzilibyście któreś z tych miast?