Zamknij

Podróżniczka zdradza 5 błędów, które wiele osób popełnia podczas kupowania biletów lotniczych

01.07.2022 10:00

Polska podróżniczka i influencerka na swoim profilu na Instagramie opublikowała krótkie nagranie, w którym opowiedziała, jak polować na tanie bilety lotnicze. Okazuje się, że wiele osób podczas zakupu wejściówek popełnia kilka znaczących błędów.

Podróżniczka zdradza 5 błędów, które wiele osób popełnia podczas kupowania biletów lotniczych
fot. SHUTTERSTOCK

Wielu osobom może wydawać się, że kupowanie biletów lotniczych to niezwykle prosty i szybki proces. W końcu wystarczy tylko wejść na stronę przewoźnika, wybrać interesujący nas termin i destynację, a następnie zabookować miejsce w samolocie. I rzeczywiście tak jest, szczególnie jeśli mamy nieograniczony budżet. Jednak osoby, które polują na tanie wejściówki, powinny trzymać się kilku zasad. 

Zobacz także: W tych miastach można spędzić najszczęśliwszy urlop. Na liście jedno miejsce z Polski [RANKING]

Podróżniczka zdradza 5 błędów, które wiele osób popełnia podczas kupowania biletów lotniczych

Magda, która działa w sieci pod pseudonimem "thetravellingonion", to popularna influencerka - jej konto na Instagramie obserwuje ponad 92 tys. osób. Na profilu zamieszcza głównie zdjęcia z licznych podróży. Co jakiś czas dzieli się też swoimi sposobami na tanie wyjazdy. Ostatnio opublikowała nagranie, w którym opowiedziała o błędach popełnianych przez turystów podczas kupowania biletów lotniczych.

Według influencerki wiele osób na stronach przewoźników lub w porównywarkach lotów wpisuje konkretne daty i kierunki. Jak twierdzi Magda, to duży błąd, ponieważ algorytm bardzo szybko wyłapuje takie informacje i może podnosić ceny biletów. Podróżniczka poleca zatem wybierać opcję z widokiem na cały miesiąc. 

Ponadto rekomenduje kupować wejściówki na samolot we wtorki wieczorem lub w środy rano. Jednocześnie odradza robić to weekendy. 

Nie usuwasz ciasteczek i nie używasz trybu incognito w przeglądarce. To nie zawsze pomaga, ale na pewno nie zaszkodzi - brzmi błąd numer trzy.

Magda nie poleca także kupowania biletów na ostatnią chwilę. - Szansa, że loty stanieją kilka dni przed wylotem jest bardzo mała - komentuje.

Błąd numer pięć to obsesyjne sprawdzanie tych samym dat i kierunków, co automatycznie wzbudza zainteresowanie danym lotem, a co za tym idzie - bilety na rejs mogą zdrożeć. - Cena biletu lotniczego zależy od dostępności. Jeżeli jest bilet za 20-40 zł to znaczy, że jest z najniższej puli, która jest bardzo ograniczona i musisz go kupić jak najszybciej. Za chwilę jego cena wzrośnie i nigdy już nie wróci - twierdzi podróżniczka.

Znaliście te zasady?

Zobacz także: Oto najchętniej odwiedzany kraj przez turystów z Europy. Lider rankingu może zaskoczyć

loader

RadioZET.pl