Zamknij

Oto najbezpieczniejsze kierunki dla kobiet podróżujących solo. W rankingu nie brakuje zaskoczeń

21.02.2022 13:18
Najbezpieczniejsze kierunki dla solo podróżniczek. W rankingu nie brakuje zaskoczeń
fot. SHUTTERSTOCK

Choć wielu turystów najczęściej podróżuje z partnerem, przyjaciółmi czy rodziną, to nie brakuje osób, które decydują się na wyjazd solo. Z myślą o kobietach podróżujących w pojedynkę serwis nsuremytrip.com przygotował ranking najbezpieczniejszych kierunków. Sprawdź, jakie miasto znalazło się na pierwszym miejscu.

Według badań przeprowadzonych przez firmę "Condor Ferries" operatora promów pasażerskich i towarowych, aż 84% wszystkich osób podróżujących w pojedynkę po świecie stanowią kobiety. Solo wakacje wybrało 72% ankietowanych amerykańskich turystek. Z kolei 59% z nich stwierdziło, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy ponownie zdecyduje się na wyjazd w pojedynkę.

Zobacz także: Pokojówka zdradza, które rzeczy w hotelach nie są czyszczone. To wideo na TikToku widziano 900 tys. razy

W związku z tym eksperci z portalu "InsureMyTrip" postanowili sprawdzić, które miasto - pod względem bezpieczeństwa - jest idealnym kierunkiem dla solo podróżniczek. W rankingu nie brakuje zaskoczeń.

Najbezpieczniejsze kierunki dla solo podróżniczek. Opublikowano ranking

Okazuje się, że najbezpieczniejszym kierunkiem dla kobiet podróżujących solo jest... Medina. To miasto zlokalizowane jest w północno-zachodniej Arabii Saudyjskiej. Według tradycji w 622 roku schronił się tu Mahomet po opuszczeniu Mekki. Znajduje się tu także jego grób. "Miasto proroka" otrzymało maksymalną liczbę punktów we wszystkich kategoriach, tj. bezpieczny spacer w nocy oraz brak obaw o atak ze względu na płeć.

Zobacz także: Najpopularniejsza trasa lotnicza na świecie w 2021 roku. Tłumy podróżowały na rajską wyspę

Na drugim miejscu w rankingu uplasował się natomiast Chiang Mai. Położony jest w północnej części Tajlandii, nad rzeką Ping. Z kolei na trzecim miejscu jest Dubaj, czyli największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Poniżej przedstawiamy listę 10 najbezpieczniejszych kierunków dla kobiet podróżujących solo.

  1. Medina (Arabia Saudyjska).
  2. Chiang Mai (Tajlandia).
  3. Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie).
  4. Kioto (Japonia).
  5. Makau (Chiny).
  6. Monachium (Niemcy).
  7. Heraklion (Grecja).
  8. Hongkong (Chiny).
  9. Praga (Czechy).
  10. Antalya (Turcja).

Co ciekawe, w rankingu znalazło się także jedno miasto z Polski, a mianowicie Kraków. Zajął on 29. pozycję, otrzymując łącznie 6,52 pkt na 10 pkt. 

Jeżeli natomiast chodzi o najmniej bezpieczny kierunek dla solo podróżniczek to ranking "wygrywa" Johannesburg położony w Republice Południowej Afryki. Dalej jest Kuala Lumpur (Malezja) oraz Delhi w Indiach.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Najbardziej kolorowe miasta świata
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock, na zdj. Valparaiso w Chile

RadioZET.pl/insuremytrip.com