Zamknij

Stewardessa zdradza, jak zdobyć darmową wodę na lotnisku. To łatwiejsze, niż może się wydawać

11.03.2022 12:57
Stewardessa zdradza, jak zdobyć darmową wodę na lotnisku. To łatwiejsze niż może się wydawać
fot. SHUTTERSTOCK

Pewna stewardessa na swoim profilu na TikToku opublikowała krótkie nagranie, w którym zdradziła, jak można zaoszczędzić na lotnisku. Okazuje się, że istnieje prosty sposób na zdobycie darmowej wody.

Na TikToku można znaleźć mnóstwo nietuzinkowych trików, które przydadzą się podczas podróżowania samolotem. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że jedna z użytkowniczek serwisu zamieściła nagranie, w którym pokazuje, jak spakować się do samolotu, by zapłacić mniej za bagaż. Teraz z kolei pewna tiktokerka, która pracuje, jako stewardessa zdradziła, jak zdobyć darmową wodę na lotnisku. To łatwiejsze niż może się wydawać.

Stewardessa zdradza, jak zdobyć darmową wodę na lotnisku

Wiola to stewardessa, która cieszy się ogromną popularnością w sieci. Jej konto na TikToku obserwuje ponad 227 tys. osób. Influencerka dzieli się tam przede wszystkim urywkami z życia codziennego, historiami ze swojej pracy, a nierzadko również przydatnymi poradami, które mogą ułatwić podróżowanie po świecie. Ostatnio na profilu opublikowała krótkie nagranie, w którym zdradziła, jak w prosty sposób zaoszczędzić na lotnisku. O tym triku napisał m.in. portal onet.pl.

Zobacz także: Oto najbezpieczniejsze kierunki dla kobiet podróżujących solo. W rankingu nie brakuje zaskoczeń

Wszyscy dobrze wiedzą, że ceny niektórych produktów na lotnisku mogą zwalić z nóg. W strefie wolnocłowej półlitrowa butelka wody kosztuje od około 5 zł do nawet 10 zł. Okazuje się jednak, że istnieje prosty sposób na zdobycie jej za darmo. @Wiola.pl wyjaśnia, że można skorzystać z tzw. poidełka. 

Wystarczy zabrać ze sobą pustą butelkę i napełnić ją bezpłatną wodą pitną w kraniku - zdradziła stewardessa.

Poidełka najczęściej zlokalizowane są w strefie za kontrolą bezpieczeństwa. 

Jak podaje portal onet.pl, takie źródełka znajdują się na lotniskach na całym świecie, także w Polsce. Można je znaleźć w portach lotniczych w Gdańsku, w Poznaniu czy w Warszawie. Na przykład na lotnisku Chopina poidełka umiejscowione są w strefie zastrzeżonej terminala.

RadioZET.pl/onet.pl/tiktok