Zamknij

Wschód Słońca na Gerlachu. Niezwykłe zdjęcie Tatr obiegło sieć

24.03.2022 15:05
Gerlach
fot. Shutterstock

Na facebookowej grupie serwisu Tatromaniak pojawiło się niezwykłe zdjęcie ukazujące wschód Słońca ze szczytu Gerlach. Najwyższego szczytu Tatr w takiej odsłonie jeszcze nie widzieliśmy. A internauci są nim zachwyceni.

Dużą popularnością w sieci cieszą się fotografie przedstawiające polskie pasma górskie. Mowa zarówno o pracach wykonanych przez profesjonalnych artystów, jak i turystów będących na szlakach. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że na jednym z takich zdjęć udało się uchwycić pełnię Księżyca nad stacją meteorologiczną usytuowaną na Kasprowym Wierchu. Widok ten zrobił kolosalne wrażenia na sympatykach gór.

Tym razem na Facebooku błyskawicznie rozchodzi się fotka przedstawiająca wschód Słońca widziany z najwyższego szczytu Tatr - Gerlachu. Musicie ją zobaczyć.

Wschód Słońca na Gerlachu. Niezwykłe zdjęcie Tatr obiegło sieć

Na facebookowej stronie serwisu Tatromaniak, który adresuje swoje artykuły i wpisy do miłośników Tatr, pojawiło się wyjątkowe zdjęcie z Gerlachem w roli głównej. Mowa oczywiście o najwyższym szczycie najpopularniejszego pasma górskiego. Ma on wysokość 2655 m n.p.m. i znajduje się na Słowacji. Należy też do Wielkiej Korony Tatr i Korony Europy, i roztacza się z niego niesamowity widok.

Na fotografii, którą wykonał bloger kryjący się pod nazwą Góral w podróży, możemy zobaczyć wschód Słońca widziany z Gerlachu, a także fragment wierzchołka właśnie w takim porannym świetle.

Praca przedstawia ośnieżone szczyty gór, charakterystyczny krzyż, a także wyłaniające się znad horyzontu pomarańczowo-czerwone Słońce. Nic więc dziwnego, że zachwyciła ona internautów i doczekała się tysięcy reakcji.

Marzę o przeżyciu takiego wschodu Słońca.

 

Wejście tam to moje marzenie.

 

Bajka - piszą w komentarzach.

A wam jak podoba się taki widok?

Źródło: Tatromaniak