Zamknij

Słynna plaża na Wyspach Kanaryjskich jest też bardzo niebezpieczna. Przekonali się o tym ostatnio turyści

14.12.2022 10:30

Puerto de Tazacorte znajduje się na hiszpańskiej wyspie La Palma i uznawana jest za jedną z najpiękniejszych plaż na Wyspach Kanaryjskich. I choć cieszy się ogromnym zainteresowaniem, nie jest zbyt bezpieczna dla plażowiczów. Przekonali się o tym ostatnio turyści, których... porwały fale oceanu.

Plaża na La Palmie
fot. Shutterstock

We wschodniej części wyspy La Palma leży piękna Playa Puerto de Tazacorte. Obok sławnej plaży znajdziemy też bardzo ważny port rybacki, a także bulwar nadmorski, wiele restauracji i kafejek. Można się tu powygrzewać i pozażywać kąpieli w Oceanie Atlantyckim. Turyści chętnie odwiedzają to miejsce, ale zapominają przy tym, że bywa ono bardzo niebezpieczne.

Zobacz także: Włoskie miasto oblegane przez turystów. Wprowadzono ruch jednokierunkowy dla pieszych

Niebezpieczna plaża Playa Puerto de Tazacorte

Zazwyczaj woda w tych okolicach jest spokojna, a znajdujące się obok molo dodatkowo zatrzymuje fale i prądy morskie. Jednak nie zawsze. Zdarza się bowiem i tak, że intensywne pływy mogą pokrzyżować spokojne plany plażowiczów. W ostatnich dniach doszło do takiej sytuacji, że kilka osób wypoczywających na czarnym piasku tej kanaryjskiej plaży trafiło do wody za sprawą ogromnych fal. Trzeba im było udzielić pomocy medycznej.

Jak podaje portal Wirtualna Polska Turystyka, kilka dni temu na plaży rozegrały się straszne sceny. Turyści, którzy przybyli tutaj mimo ostrzeżeń, gorzko pożałowali swojej decyzji. Fale Oceanu Atlantyckiego tego dnia były tak silne, że zakrywały plażę i wciągały ludzi do wody.

Centrum Koordynacji Sytuacji Kryzysowych i Bezpieczeństwa na Wyspach Kanaryjskich miało otrzymać wiadomość o tym, że dwie osoby przebywające na promenadzie portu Tazacorte, zostały ranne i zabrane do szpitala. Wśród poszkodowanych był mężczyzna z urazem kończyny, a także kobieta z zakrwawioną twarzą.

Dziennikarze WP Turystyka dotarli do facebookowego wpisu Pedro Martina, który zamieścił w sieci zdjęcia z tego niebezpiecznego zdarzenia.

Niebezpieczny moment w porcie Tazacorte spowodowany przez „odwagę” niektórych osób. Mam nadzieję, że nauczyły się one szanować znaki ostrzegawcze – napisał mężczyzna.

Z komentarzy umieszczonych pod wpisem Martina wynika, że to już kolejna taka sytuacja na tej plaży. Swoimi historiami bowiem zaczęli dzielić się inni internauci, którzy potwierdzili, że miejsce to bywa bardzo niebezpieczne.

Mnie tam kiedyś fala też porwała. A usiadłam tylko na chwilę na kamieniach.
 
A ratownicy ryzykują życiem…
 
Nie trzeba widzieć flagi, żeby zdawać sobie sprawę, że ocean jest niebezpieczny – piszą.

La Palma

La Palma to jedna z Wysp Kanaryjskich leżących na Oceanie Atlantyckim. Jest jedną z najmniejszych w archipelagu, ale cieszy się równą popularnością, co te większe. Uznawana jest za wyjątkową pod wieloma względami. Znajduje się tutaj największe skupisko wulkanów na Kanarach - przypominamy, że niedawno miała tu miejsce erupcja Cumbre Vieja, którą śledził cały świat. W dodatku sama wyspa jest jedną z najbardziej stromych na całym świecie.

Turyści mogą liczyć tutaj na wiele słonecznych, a także bezwietrznych dni. Woda w pobliżu jest naprawdę ciepła nawet zimą. W dodatku można tu uprawiać trekking, skosztować lokalnej kuchni i zapoznać się z lokalną kulturą.

Źródło: WP Turystyka

loader