Zamknij

Tych miejsc szukaliśmy w wyszukiwarce lotów w 2022 roku najczęściej. Google opublikował listę

09.12.2022 12:18

Google ujawnił najczęściej wyszukiwane w 2022 roku loty. Jakie miejscowości znalazły się w corocznym podsumowaniu trendów? Koniecznie zobaczcie, jakich miast szukaliśmy w mijających 12 miesiącach najczęściej.

Londyn
fot. Shutterstock

Firma Google co roku analizuje trendy dominujące w wyszukiwarkach ludzi z całego świata. Obejmują one szeroki zakres tematów, w tym turystykę. W przygotowywanym raz w roku zestawieniu nie mogło więc zabraknąć celów podróżniczych poszukiwanych przez turystów najczęściej.

W 2022 roku wyszukiwania związane z podróżami zdecydowanie nabrały rozpędu. Zniesiono wiele restrykcji pandemicznych i wiele miejsc docelowych otwarto, co dało nowe możliwości podróżnikom. O jakich miejscach chcieli wiedzieć najwięcej?

Zobacz także: Powstaje największe lotnisko na świecie. Ma obsługiwać nawet 185 mln pasażerów rocznie [WIDEO]

Google opublikował listę miejsc, których szukaliśmy w wyszukiwarce lotów w 2022 roku najczęściej

Wśród różnych rankingów opublikowanych przez Google pod koniec tego roku znajduje się tutaj także lista 10 najczęściej wyszukiwanych w internetowej wyszukiwarce rezerwacji lotów Google Flights. Zawiera ona informacje na temat tego, gdzie turyści chcieli latać w tym roku. W zestawieniu tym tkwi jednak haczyk.

Po pierwsze zostało ono opracowane na podstawie danych zebranych w USA. Po drugie przedstawiciele Google zaznaczają, że istnieje różnica między "najczęściej wyszukiwanymi" a "najpopularniejszymi" celami podróży. Wyjaśniono, że "zapytania zyskujące popularność to wyszukiwania, które miały wysoki wzrost ruchu w dłuższym okresie w 2022 r. w porównaniu z 2021 r.".

Aż cztery z 10 miejsc najczęściej wyszukiwanych przez użytkowników Google Flights z USA znajdują się w Europie. Są to Londyn, Paryż, Rzym i Lizbona. Amerykanie w tym roku chętnie wracali na nasz kontynent i robili to masowo. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się Francja, której "najazd" turystów zza oceanu zdecydowanie pomógł finansowo.

Ciekawym zjawiskiem jest także popularność Lizbony wśród wyszukiwań Amerykanów. Okazuje się, że mogli oni szukać jej nie tylko w celach turystycznych, ale też po to, aby przenieść się tu na stałe. Portugalia bowiem oferuje szereg wiz, dzięki którym Amerykanie i inni obywatele spoza Unii Europejskiej mogą się stosunkowo łatwo tu przenieść.

Kraje w Azji otwierały się znacznie wolniej po pandemii niż państwa europejskie. W rezultacie region Azji i Pacyfiku straci w tym roku tytuł największego regionu turystycznego na świecie. Wysoko na liście trendów Google Flights znalazło się miasto Ho Chi Minh - Wietnam ponownie otworzył się na turystykę na początku 2022 r., podczas gdy inne tradycyjnie popularne kraje, takie jak Japonia i Chiny, pozostały zamknięte.

Jesteście ciekawi, jak prezentuje się cała lista najczęściej wyszukiwanych miejsc podróżniczych w Google w USA? Oto ona:

  1. Londyn, Wielka Brytania
  2. Ho Chi Minh, Wietnam
  3. Paryż, Francja
  4. New Delhi, Indie
  5. Toronto, Kanada
  6. Rzym, Włochy
  7. Bombaj, Indie
  8. Vancouver, Kanada
  9. Lizbona, Portugalia
  10. Nowy Jork, USA

Byliście w którymś z tych miast?

Źródło: CNN

loader
Najbardziej kolorowe miasta świata
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock, na zdj. Valparaiso w Chile