Zamknij

Do restauracji i hotelu tylko z paszportem covidowym. Bruksela zaostrza restrykcje

17.09.2021 16:27

Władze Brukseli zatwierdziły ramy prawne dotyczące paszportu covidowego. Taki unijny certyfikat ma być niezbędny dla wszystkich, którzy będą chcieli wejść do restauracji, pubu, klubu fitness czy na imprezę. Zmiany mają wejść w życie od października i obowiązywać przez maksymalnie trzy miesiące.

Restauracja Bruksela
fot. Thierry Monasse/Reporter/East News

Pandemia koronawirusa nie ustaje. Władze poszczególnych krajów w Europie, w obawie przed kolejnymi falami pandemii, zaostrzają restrykcje. Tak też jest w przypadku rządu Brukseli, który już od października chce wprowadzić obowiązkowe paszporty covidowe m.in. w lokalach gastronomicznych czy obiektach hotelowych.

Belgia. Paszporty covidowe niezbędne w restauracjach i pubach

Jak informuje PAP, paszport będzie niezbędny, aby zjeść posiłek lub napić się drinka w pubie czy restauracji, spędzić noc w hotelu, odwiedzić bliską osobę w domu opieki, wejść do klubu nocnego lub na imprezę. Unijny certyfikat trzeba będzie również okazać przed wejściem do centrów sportowych lub fitness.

Warto jednocześnie podkreślić, że paszport nie będzie potrzebny, aby pójść do szkoły, pracy, sklepu, banku lub ratusza.

Paszporty covidowe w Brukseli będą obowiązkowe od 16 roku życia. Wyjątkiem są domy opieki lub duże wydarzenia (takie jak koncerty muzyczne) – wówczas taki dokument będą musiały okazać wszystkie osoby od 12 roku życia.

Sankcje – na przykład dla kawiarni wpuszczających klientów nieposiadających paszportu – będą nakładane od połowy października.

loader

Źródło: PAP (Łukasz Osiński)