Zamknij

W Karkonoszach wiatr wiał z prędkością niemal 130 km/h. Do sieci trafiło nagranie

22.12.2021 11:55
W Karkonoszach wiatr wiał z prędkością niemal 130 km/h. Do sieci trafiło nagranie
fot. Rafal JABLONSKI/East News

W poniedziałek na profilu Karkonoskiego Parku Narodowego na Facebooku opublikowane zostało nagranie, na którym widać (i słychać!), jak silne były podmuchy wiatru na Śnieżce. Momentami osiągał on prędkość aż 127,4 km/h. "Królowa pokazała swoją zimową twarz" - piszą internauci.

Zima w Karkonoszach w pełni. Jak informuje KPN, warunki w górach są trudne. Szlaki są oblodzone i pokryte cienką warstwą świeżego śniegu. Temperatura powietrza przyjmuje wartości ujemne, a dodatkowo wiatr wzmaga odczucie zimna. Ostatnio o jego sile przekonał się turysta @christopher.carry, który przesłał Karkonoskiemu Parku Narodowemu nagranie ze Śnieżki.

W Karkonoszach wiatr wiał z prędkością niemal 130 km/h [WIDEO]

Jak informuje KPN na swoim profilu w mediach społecznościowych, w poniedziałek (20 grudnia) "pół godziny po północy wiatr na Śnieżce osiągał w porywach 127,4 km/h. Na szczęście od tamtej pory wichura osłabła". 

Zobacz także: Lama uciekinierka złapana. Przez cztery miesiące mieszkała w Karkonoszach [FOTO]

Na nagraniu przesłanym przez górskiego turystę widać i przede wszystkim słychać, jak silne były podmuchy wiatru. @christopher.carry z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne zdecydował się przerwać wędrówkę. 

@christopher.carry zdecydował się zawrócić, kiedy zamarzały okulary, a wydobycie zapasowych z plecaka pod naporem wiatru graniczyło z cudem - napisał Karkonoski Park Narodowy w poście.

"Królowa pokazała swoją zimową twarz", "Była moc!", "Przy takim wietrze trzeba zawracać" - brzmią komentarze internautów. 

Śnieżka to najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów. Jego oficjalna wysokość bezwzględna wynosi 1602 m n.p.m.

Zobacz także: Prawie metr śniegu na Kasprowym Wierchu. Temperatura spadła już do -15 st. Celsjusza

RadioZET.pl