Zamknij

Turysta zbudował "igloo" nad Morskim Okiem. Przedstawiciele TPN ostrzegają, aby tego nie robić

28.03.2022 14:55

Na facebookowej stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego zamieszczone zostało wideo ku przestrodze. Leśniczy pokazał, jaką konstrukcję ktoś bezmyślnie zbudował w pobliżu Morskiego Oka. Zobaczcie, dlaczego nie należy robić takich rzeczy.

Morskie Oko
fot. Shutterstock

Tatry cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów. O każdej porze roku są więc licznie przez nich odwiedzane. Niestety im więcej ludzi w górach, tym większe ryzyko, że ktoś wpadnie na nietypowy pomysł na spędzanie tu czasu. Tak było z mężczyzną, który latem 2021 roku postanowił podbić nie tylko Giewont, ale też znajdującą się na nim konstrukcję. Turystę, który wspiął się na charakterystyczny Krzyż, sfilmowano, a szokujące nagranie błyskawicznie trafiło do sieci.

Teraz na facebookowej stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego zamieszczono wideo, które pokazuje, czego w żadnym wypadku nie wolno robić w Tatrach. Ukazuje ono... "igloo", które w okolicach Morskiego Oka zrobił sobie jeden z podróżników. Leśniczy, który nagrał materiał, postanowił podzielić się nim w sieci.

Turysta zbudował "igloo" nad Morskim Okiem. Przedstawiciele TPN ostrzegają, aby tego nie robić

Na facebookowym profilu Tatrzańskiego Parku Narodowego pojawiło się wideo wykonane przez leśniczego Grzegorza Bryniarskiego. Nagrał on obiekt, który napotkał w ostatnim czasie podczas wędrówek w okolicach Morskiego Oka. Okazuje się, że jeden z turystów zbudował tutaj... "igloo".

Jak pisze portaltatrzanski.pl, lodowa chata miała służyć do biwakowania. A przypominamy, że biwakowanie w tym rejonie jest zabronione. I przed tym też przestrzegają przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Przed weekendem kolejny apel od leśniczego z Morskiego Oka, Grzegorza Bryniarskiego. W Tatrzańskim Parku Narodowym biwakowanie jest zabronione - czytamy w podpisie nagrania.

Niestety "igloo" wewnątrz miało legowisko, które zrobiono z kosodrzewiny. Tym samym zniszczono tak unikatową i cenną roślinność porastającą te tereny. A przecież niedaleko znajduje się schronisko, z którego można było skorzystać.

Pod materiałem pojawiło się mnóstwo komentarzy przerażonych internautów.

Głupota jak zwykle nieziemska...
 
Ludzie mają pomysły.
 
Dbać o środowisko, nie śmiecić - pisali.

Pamiętajcie, żeby podczas przebywania w górach stosować się do obowiązujących tutaj zasad. Nie powtarzajcie tego błędu.

Źródło: Facebook/Tatrzański Park Narodowy

loader