Zamknij

Półwysep Helski z jedną z najpiękniejszych plaż w Europie. Znalazł się w prestiżowym rankingu

25.04.2022 14:12

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Jeżeli wciąż nie wiecie, jaki kierunek obrać w tym roku na urlop, zapoznajcie się z najnowszym rankingiem European Best Destinations. Na podstawie opinii podróżników z 82 krajów portal wyróżnił najpiękniejsze plaże w Europie. W pierwszej dziesiątce znalazł się m.in. bajkowy... Półwysep Helski.

Plaża na Półwyspie Helskim
fot. Shutterstock

European Best Destinations to serwis, w którym znajdziecie zestawienia magicznych miejsc w Europie. Co roku pojawiają się tu nowe listy regionów, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania wyjazdów. Ostatnio portal przygotował coś wyjątkowego dla osób, które uwielbiają wygrzewać się na piasku lub też relaksować się w czasie spaceru nad brzegiem morza.

12 tysięcy osób z 82 krajów poproszono o to, aby wybrali najpiękniejsze plaże w Europie i zarekomendowali je innym. Dzięki ich głosowaniu udało się znaleźć aż 22 wyjątkowe miejsca tego typu. Wśród nich - i to w pierwszej dziesiątce - pojawił się wyjątkowy region w Polsce. Mowa oczywiście o unikatowym Półwyspie Helskim. Zobaczcie, z kim jeszcze "konkurował".

Półwysep Helski z jedną z najpiękniejszych plaż w Europie. Znalazł się w prestiżowym rankingu

Do sieci trafił ranking najpiękniejszych plaż 2022. Zestawienie przygotowane zostało na podstawie rekomendacji 12 tysięcy podróżników z 82 krajów. Co ciekawe, na liście pojawiły się malownicze wyspy idealne na urlop, dzikie i romantyczne miejsca dla osób ceniących sobie prywatność, a także plaże charakteryzujące się różowym piaskiem, które będą doskonałą gratką dla odkrywców.

Podróżnicy wybrali kilkadziesiąt zakątków z całej Europy. W rankingu znalazły się aż 22 plaże. Tegorocznym zwycięzcą została jednak plaża Porto Santo na portugalskiej Maderze. Złota, piaszczysta plaża Porto Santo jest znana na całym świecie nie tylko ze względu na terapeutyczne walory piasku. Przyjeżdżają tutaj bowiem również miłośnicy... golfa! Znajduje się tu pole golfowe uważane za jedno z najpiękniejszych na świecie. Portal radzi, aby najpierw spróbować swoich sił w tym sporcie, a następnie pooglądać zapierający dech w piersiach zachód słońca i jednocześnie skosztować tutejszego wina.

Wśród 22 wyróżnionych rejonów znalazł się także Półwysep Helski. Zajął on 10. miejsce.

Po przylocie do Gdańska, jednego z najpiękniejszych miast Europy, wybierz się wypożyczonym samochodem na Półwysep Helski, który - mimo swojej nazwy - jest rajem na ziemi. Ten pas piasku o długości 35 km i szerokości od 30 metrów do 3 km oferuje podróżnym mnóstwo pięknych plaż. Bez względu na to, czy jesteś aktywny, czy nie, Hel jest dla ciebie stworzony. Polecamy wypożyczyć rower i odkryć całe piękno tego wyjątkowego regionu. (...) Polska to jeden z najpiękniejszych krajów Europy, a Półwysep Helski to jeden z klejnotów czystej natury i wolności w Europie - czytamy na European Best Destionations.

Jest to ogromne wyróżnienie dla Polaków, którzy chętnie wybierają ten rejon na wakacje. Mogą się tu cieszyć nie tylko białym i bardzo drobnym piaskiem, ale też dostępem do Morza Bałtyckiego z jednej strony i do Zatoki Gdańskiej z drugiej. Ponadto jest to mekka windsurferów i kitesurferów. Płytka i ciepła woda pozwala na bezpieczne doskonalenie umiejętności w zakresie tych sportów wodnych.

Najpiękniejsze plaże w Europie - ranking European Best Destinations

W zestawieniu opracowanym przez European Best Destinations znalazły się aż 22 plaże zlokalizowane w najróżniejszych miejscach w Europie. Cały ranking przedstawia się następująco:

 1. Porto Santo Golden Beach, Madera, Portugalia
 2. Bolonia Beach, Tarifa, Hiszpania
 3. Seixal Beach, Madera, Portugalia
 4. Cala Goloritze, Sardynia, Włochy
 5. Mitjaneta  Beach, Minorka, Hiszpania
 6. Monolia Beach, Lichadonisia, Grecja
 7. Baia delle Zagare, Włochy
 8. Elafonisi, Grecja
 9. Santa Giulia Beach, Korsyka, Francja
 10. Półwysep Helski, Polska
 11. Porto Katsiki, Lefkada, Grecja
 12. Calanque d'En Vau, Francja
 13. Agios Konstantinos Beach, Astipalea, Grecja
 14. Cavoli Beach, Elba, Włochy
 15. Playa Cala Sa Boadella, Hiszpania
 16. La Sorgente Beach, Elba, Włochy
 17. Cala dei Gabbiani, Sardynia, Włochy
 18. Greve Blanche Beach, Francja
 19. Cala Cipolla Beach, Sardynia, Włochy
 20. Blanes Beach, Hiszpania
 21. Laga Beach, Kraj Basków, Hiszpania
 22. Cauco Beach, Włochy

Źródło: European Best Destinations/Forbes

loader