Zamknij

Wizz Air jesienią uruchomi nowe trasy i wznowi niektóre połączenia z Polski. To idealne kierunki na urlop

30.08.2022 09:56

Wszystkich miłośników podróżowania z pewnością ucieszy informacja, że Wizz Air jesienią wznowi niektóre połączenia, a także uruchomi kilka zupełnie nowych tras. Gdzie będziemy mogli polecieć z Polski?

Wizz Air jesienią uruchomi nowe trasy i wznowi niektóre połączenia z Polski. To idealne kierunki na urlop
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Wizz Air nie przestaje zaskakiwać. Zaledwie na początku sierpnia pisaliśmy, że niskokosztowy przewoźnik ogłosił cztery nowe połączenia z Polski. W sezonie jesienno-zimowym pasażerowie będą mogli polecieć z Warszawy do Walencji i Bilbao w Hiszpanii, Wenecji we Włoszech oraz Akaby w Jordanii.

Okazuje się, że to nie koniec niespodzianek. Właśnie Wizz Air ogłosił, że już niebawem uruchomi kolejne nowe trasy z Polski, a także przywróci cześć połączeń z naszego kraju.

Wizz Air jesienią uruchomi nowe trasy i wznowi niektóre połączenia z Polski

W poniedziałek węgierska tania linia poinformowała, że wznawia loty na trasach Katowice - Abu Zabi oraz Katowice - Katania. Połączenie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zainaugurowane zostanie 26 września, zaś na Sycylię jeszcze wcześniej, bo 5 września. Rejsy do Abu Zabi będą odbywać się trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. Z kolei do Katanii Wizz Air będzie latał w poniedziałki oraz piątki.

Ponadto niskokosztowy przewoźnik od 21 września uruchomi nowe połączenie z Krakowa do Lyonu we Francji. Trasę tę będzie obsługiwał trzy razy w tygodniu - w każdy poniedziałek, środę i piątek. 

Zobacz także: Grecja wróci do obostrzeń epidemicznych? Minister zdrowia zdradził plany 

Natomiast od 30 października linia poleci z Katowic na Fuerteventurę - loty na tej trasie będą odbywały się w soboty. Dzień później Wizz Air zacznie latać z Warszawy na Fuerteventurę - pasażerowie będą mogli polecieć na Wyspy Kanaryjskie w poniedziałki i piątki.

Od 31 października przewoźnik w poniedziałki i piątki będzie też obsługiwał rejsy na trasie Warszawa - Marrakesz. Ponadto ze stolicy Polski Wizz Air 30 października poleci na Maderę - pasażerowie będą mogli podróżować na wyspę wiecznej wiosny w środy i niedziele.

Węgierska linia ma 38 baz w 16 krajach, z czego pięć w Polsce: w Katowicach, Krakowie, Warszawie, we Wrocławiu i w Gdańsku; obsługuje flotę 160 samolotów typu Airbus A320 i A321. Przewoźnik jest notowany na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod nazwą WIZZ. 

loader

RadioZET.pl/PAP(Aneta Oksiuta)