Zamknij

LOT nie zabrał na pokład 44 pasażerów. Przewoźnik podstawił za mały samolot

01.09.2022 11:19

Kilkudziesięciu pasażerów nie odleciało z lotniska w Tiranie do Polski, ponieważ przewoźnik podstawił za mały samolot. Rzecznik PLL LOT powiedział, że było to spowodowane usterką większej maszyny.

LOT nie zabrał na pokład 44 pasażerów. Przewoźnik podstawił za mały samolot
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Jak czytamy na portalu tvn24.pl, jeden z klientów PLL LOT skontaktował się z redakcją i poinformował ją o zaistniałej sytuacji. Wyjaśnił, że 44 pasażerów, w tym on sam, we wtorek utknęło na lotnisku w Albanii. Turyści mieli lecieć z Tirany do Polski, ale przewoźnik wysłał za mały samolot i zabrał tylko część podróżnych.

Zobacz także: Linia tłumaczyła opóźnienie lotu w sierpniu zalegającym śniegiem. Pasażerowie nie kryli zdziwienia

LOT nie zabrał na pokład 44 pasażerów

Mężczyzna napisał, że obsługa lotniska w Tiranie zorganizowała pasażerom, którzy nie weszli na pokład, nocleg w hotelu. "Obsługa lotniska w Tiranie zorganizowała nam hotel. To oni nam powiedzieli, że nie wejdziemy na pokład, bo LOT wysłał zbyt mały samolot, konkretnie embraera. Nie otrzymaliśmy żadnej informacji z LOT. Niektóre osoby otrzymały telefon z PLL LOT z ofertą przelotu przez inne kraje. Mi i mojej partnerce udało się dostać na lot Lufthansą przez Frankfurt na 1 września. Inni dostali na środę, część na piątek lub późniejszy termin przez Niemcy lub Austrię" - dodał w e-mailu do redakcji.

Internauta napisał też, że razem z innymi pasażerami zamierza starać o pisemne potwierdzenie niewpuszczenia na pokład. 

LOT podstawił za mały samolot. Przewoźnik komentuje

Portal tvn24.pl postanowił skontaktować się z narodowym przewoźnikiem. Rzecznik prasowy PLL LOT Krzysztof Moczulski potwierdził, że 44 osoby nie weszły na pokład samolotu lecącego do Warszawy. Wyjaśnił, że linia musiała podstawić mniejszą maszynę, ponieważ w większym Boeingu 737 doszło do usterki. 

44 osoby są teraz przebukowywane na inne loty, polecą albo dzisiejszym naszym lotem z Tirany albo innymi przewoźnikami - dodał rzecznik prasowy PLL LOT.

Przypomnijmy, że do podobnej sytuacji doszło pod koniec lipca br. Wówczas 16 pasażerów LOT-u nie odleciało z lotniska w Wiedniu do Polski, bo - z przyczyn technicznych - podstawiono za mały samolot. Krzysztof Moczulski zapewnił wtedy, że wszyscy turyści otrzymali propozycję rejsów alternatywnymi trasami oraz wszelkie świadczenia wynikające z przepisów dotyczących zakłóceń rejsów.

Zobacz także: Piloci pobili się w czasie lotu. Konieczna była interwencja załogi samolotu 

loader

RadioZET.pl/tvn24.pl