Zamknij

Ryanair wprowadza duże cięcia w zimowej siatce lotów z Polski. Te lotniska ucierpią najmocniej

03.10.2022 12:28

Ryanair ogłosił zmiany w siatce połączeń na zimę. Irlandzki przewoźnik planuje mocno zredukować częstotliwość lotów. Zmiany dotyczą większości polskich lotnisk. Portal Fly4free przygotował listę tras, które znikną z rozkładu lub będą realizowane znacznie rzadziej. 

Ryanair - samolot
fot. Stanislaw Bielski/Reporter/East News

Nadchodzący sezon zimowy zapowiada się w Ryanairze pod kątem cięć w rozkładzie lotów. Całkowicie zawieszonych zostanie kilka połączeń, a na wielu innych trasach mocno zmniejszona zostanie częstotliwość rejsów w stosunku do rozkładu wiosennego. Największe zmiany, które już wcześniej ogłaszał prezes Ryanaira, Michael O’Leary, dotkną lotnisko w Modlinie.

Ryanair tnie zimową siatkę połączeń z Polski

Jak informowaliśmy na początku września, z zimowej siatki Ryanaira z lotniska Modlin całkowicie znika 5 połączeń – chodzi o loty do Szczecina, Pizy, Pragi, Walencji i Kowna. Ale to tylko początek zmian. 

Portal Fly4free przekazał, że oprócz typowo „wakacyjnych” połączeń, takich jak Trapani, Alghero czy Palma de Mallorca, z rozkładu Modlina znikają trasy do Koszyc, Aten oraz Aarhus. Znacząco zmniejsza się też od listopada częstotliwość lotów na wielu połączeniach. 

Lista cięć w zimowej siatce z Modlina jest bardzo długa. Których kierunków dotyczą te zmiany? Neapol zmniejsza liczbę lotów z 3 do 2 lotów tygodniowo, Katania (z 3 do 2), Bolonia (z 5 do 3), Manchester (z 3 do 2), Liverpool (z 3 do 2), Leeds (z 4 do 2), Edynburg (z 5 do 2), Budapeszt (z 4 do 3), Sztokholm (z 7 do 5), Kolonia (z 3 do 2), Ryga (z 7 do 4), Eindhoven (z 5 do 4), Paryż (z 6 do 5), Helsinki (z 4 do 2), Pafos (z 3 do 2 rejsów tygodniowo).

Zmiany dotyczą też portu Kraków-Balice. Na liście połączeń ze zredukowaną liczbą połączeń zimą znalazły się trasy do Londynu-Luton (z 7 do 5 rejsów tygodniowo), z Newcastle (z 3 do 2), z Manchesteru (z 6 do 5), Birmingham (z 4 do 3), Gdańska (z 7 do 2), Szczecina (z 3 do 2), Berlina (z 3 do 2), Dortmundu (z 4 do 2), Eindhoven (z 7 do 6), Salonik (z 3 do 2), Paryża (z 6 do 5), Billund (z 4 do 3), Pragi (z 4 do 2), Wiednia (z 7 do 4) oraz Pafos (z 3 do 2).

W przypadku lotniska we Wrocławiu rzadziej polecimy do Edynburga (z 3 do 2 lotów tygodniowo), Wenecji (z 4 do 3), Bergamo (z 3 do 2), Bolonii (z 4 do 2), Sztokholmu (z 4 do 2), Gdańska (z 4 do 3), Alicante (z 3 do 2), Paryża (z 3 d o 2). Znikną też trasy do Pizy, Girony czy Palmy.

Z kolei z lotniska w Katowicach zostaną zredukowane rejsy do Pafos (z 3 do 2 lotów tygodniowo), Dublina (z 3 do 2), Kolonii (z 5 do 2), Oslo (z 6 do 5), Wenecji (z 3 do 2), Bergamo (z 6 do 3), Katanii (z 4 do 2), Bolonii (z 4 do 2) czy Manchesteru (z 3 do 2).

Cięcia nie ominą też portu w Gdańsku. Od listopada zawieszone zostaną m.in. trasy do Wilna i Barcelony. Zmniejszy się też częstotliwość rejsów do Mediolanu (z 4 do 3 lotów w tygodniu), Newcastle (z 3 do 2), Vaxjo (z 3 do 2), Goteborga (z 7 do 4), Wrocławia (z 4 do 3), na Maltę (z 3 do 2), Paryża (z 3 do 2), Kopenhagi (z 7 do 5), Billund (z 5 do 2).

Na zmiany trzeba się tez przygotować w przypadku lotniska w Bydgoszczy - rzadziej polecimy z tego portu do Luton (z 3 do 2 lotów tygodniowo) oraz do Stansted (z 6 do 4 tygodniowo). Jeśli chodzi o Szczecin, to zmniejsza się liczba rejsów do Krakowa (z 3 do 2 lotów w tygodniu) i Londynu (z 6 do 5). Zmiany dotkną też w niewielkim stopniu Rzeszów-Jasionkę (cięcia z 3 do 2 lotów tygodniowo do Luton). 

A co z Poznaniem? Tu też trzeba przygotować się na zredukowaną siatkę. W zimowym rozkładzie zmniejszy się liczba lotów na trasie do Helsinek (z 3 do 2 lotów), Dublina (z 6 do 3), Malty (z 3 do 2), Sztokholmu (z 3 do 2), Budapesztu (z 4 do 2), Edynburga (z 3 do 2), Bristolu (z 3 do 2), Liverpool, Bergamo i Rzymu (na wszystkich trasach z 3 do 2 tygodniowo).

Źródło: Fly4free

loader