Zamknij

Biuro podróży odwołuje loty z Polski. Ucierpią turyści korzystający z jednego lotniska

04.10.2022 11:23

Popularne biuro podróży Rainbow Tours odwołuje zaplanowane na sezon zimowy wycieczki do Tajlandii, Meksyku czy na Kubę. Urlopowicze będą mogli zatem skorzystać tylko z jednej z zapowiadanych propozycji firmy - mianowicie z wyprawy na Dominikanę. Zobaczcie, skąd taka decyzja touroperatora.

Biuro podróży Rainbow Tours
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Rainbow Tours to jedno z popularniejszych biur podróży. Marka skupia wielu klientów, którzy chętnie korzystają z jej usług przy okazji wybierania się na urlop. Na nadchodzącą zimę firma przygotowywała wycieczki do Tajlandii, Meksyku i na Kubę - podróże miały odbywać się z lotniska w Gdańsku. Niestety żadna z tych ofert nie dojdzie do skutku.

Biuro podróży wycofuje się z tych trzech egzotycznych tras ze względu na rosnące ceny - m.in. paliwa, a także spadek wartości złotówki. Klientom wybierającym się z tym touroperatorem na zimowe wakacje z Gdańska pozostanie jedynie lot na Dominikanę.

Biuro podróży odwołuje loty z Polski. Ucierpią turyści korzystający z jednego lotniska

Biuro podróży Rainbow Tours wycofuje się z planu na sezon zimowy i odwołuje loty z jednego polskiego lotniska. Firma oferowała bowiem wycieczki na Dominikanę, do Tajlandii, do Meksyku i na Kubę, a obecnie z tych 4 kierunków klienci będą mogli skorzystać wyłącznie z jednego. Rzecz dotyczy też wypraw startujących z lotniska w Gdańsku.

Powodem takiego stanu rzeczy są rosnące ceny paliw, inflacja i spadek wartości złotówki. Przez to właśnie Rainbow tnie swoją siatkę podróży i pozostaje wyłącznie przy Dominikanie. Tutaj wciąż będzie można zimą udać się z Gdańska na pokładzie Boeinga 787 Dreamlinera.

To główne powody, dla których jesteśmy zmuszeni zrezygnować z trzech z zapowiadanych czterech połączeń z Gdańska. To kolejny po pandemii trudny rok dla turystyki, zwłaszcza egzotycznej. Biura podróży działają na 2-procentowej marży. Tu nie było jak już ciąć i trzeba było podjąć decyzję "konsolidacji", co w praktyce oznacza, że zimą z Gdańska nasze samoloty polecą tylko na Dominikanę - mówi w rozmowie z serwisem Trojmiasto.pl Maciej Szczechura, członek zarządu biura podróży Rainbow, cytowany przez Fly4free.

Klienci, którzy wykupili wycieczki z Gdańska do tych trzech wycofanych miejsc, mogą starać się o zwrot kosztów albo o zmianę lotniska - z innych miejsc bowiem Rainbow wciąż oferuje tego typu kierunki.

Źródło: Fly4free

loader