,

Polskie lotnisko z 144 połączeniami w letnim rozkładzie. Na liście wakacyjne hity

24.03.2023 15:50

W letnim rozkładzie lotów Kraków Airport, który będzie obowiązywał od najbliższej niedzieli, znalazły się aż 144 połączenia, w tym dziewięć nowości. Pasażerowie będą mogli polecieć ze stolicy Małopolski do 106 miast w 33 krajach. Sprawdzamy szczegóły.

Kraków Airport
fot. Beata Zawrzel/REPORTER/EASTNEWS

Jak przypomniał w piątek prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, przełom marca i kwietnia to czas, w którym branża lotnicza wprowadza nowy rozkład lotów związany z letnim i wakacyjnym wypoczynkiem. "Jestem pewien, że każdy pasażer znajdzie wymarzone połączenie z Krakowa, a turyści z całego świata będą mogli ponownie tłumnie odwiedzić Kraków i Małopolskę" - ocenił prezes lotniska. Włoszek dodał, że w czerwcu rozpoczną się Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023, które będą dodatkowym impulsem promocyjnym dla regionu.

144 połączenia w letnim rozkładzie lotów Kraków Airport

W sezonie wiosenno-letnim Kraków Airport zaoferuje swoim pasażerom aż 144 połączenia, w tym dziewięć zupełnie nowych. Ze stolicy Małopolski będzie można polecieć do 106 miast w 33 krajach. Pojawią się również nowi przewoźnicy - Turkish Airlines oraz Air Serbia. Nowy rozkład rejsów lotniska w Balicach zacznie obowiązywać od najbliższej niedzieli 26 marca.

Nowością będzie m.in. uruchomienie trasy z Krakowa do Stambułu, największego i najludniejszego miasta w całej Turcji. Połączenie to zostanie zainaugurowane 27 kwietnia. Rejsy będzie obsługiwać PLL LOT we współpracy codeshare ze wspomnianym już Turkish Airlines

Z kolei Ryanair w sezonie letnim zaproponuje nowe trasy do Belfastu, Lourdes, Memmingen, Perugii, Poznania, Rodos, Tuluzy i Warny. Wizz Air natomiast uruchomi nowe połączenie do Lyonu, a także do Malagi. Drugi nowy przewoźnik w Krakowie, czyli Air Serbia, zacznie operować na trasie do Belgradu. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych linii lotniczych.

Zobacz także: Pasażerowie pomylili samoloty. Chcieli lecieć do Włoch, wylądowali we Francji

Kraków Airport

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W całym 2022 roku port obsłużył blisko 7,4 mln pasażerów. Był to drugi wynik w historii lotniska. Rekord na poziomie 8,4 mln podróżnych ustanowiono w ostatnim przed pandemią 2019 r.

Zobacz także: Najpopularniejszy kierunek podróży wśród Polaków. To tu najchętniej będziemy latać wiosną

loader

RadioZET.pl/PAP(Rafał Grzyb)

Logo radiozet Dzieje się