Obserwuj w Google News

22-latka chce pobić nietypowy rekord. "Pragnę reprezentować nowe pokolenie jeźdźców"

2 min. czytania
30.11.2022 14:59
Zareaguj Reakcja

22-letnia Bridget McCutchen chce pobić rekord i zostać najmłodszą kobietą, która przejedzie motocyklem dookoła świata. Amerykanka rozpoczęła swoją podróż w sierpniu, a jej etapy relacjonuje w mediach społecznościowych. "Chcę reprezentować nowe pokolenie jeźdźców i pokazać, że istnieje ogromna różnica między oglądaniem świata podczas podróży samochodem a motocyklem".

22-latka chce pobić nietypowy rekord. "Pragnę reprezentować nowe pokolenie jeźdźców"
fot. instagram.com/bike.will.travel

Co jakiś czas słyszy się o kolejnych niesamowitych dokonaniach młodych ludzi. Na początku roku informowaliśmy, że 19-letnia Zara Rutherford samotnie okrążyła kulę ziemską samolotem w pięć miesięcy. Pobiła tym samym rekord świata. Nastolatka obleciała pięć kontynentów, pokonując łącznie 51 tys. kilometrów i przelatując nad 52 krajami. Teraz natomiast głośno zrobiło się o 22-letniej Bridget McCutchen. Kobieta niedawno wyruszyła swoim motocyklem w wielką podróż dookoła Ziemi i planuje zostać najmłodszą kobietą świata, której uda się to zrobić.

Redakcja poleca

22-latka chce przejechać motocyklem dookoła świata

O tej historii napisała Wirtualna Polska Turystyka. Bridget McCutchen urodziła się w rodzinie motocyklistów. Swój pierwszy pojazd dostała, kiedy skończyła 19 lat. Niedługo później zaczęła wybierać się na krótsze i dłuższe wyprawy. Nigdy jednak nie myślała, żeby objechać kulę ziemską. Pomysł ten zaszczepił w głowie Bridget jej starszy brat. Mężczyzna stwierdził, że jego siostra ma szansę pobić rekord i zostać najmłodszą kobietą na świecie, która tego dokona.

McCutchen, której najdłuższa podróż odbyła się z Wisconsin do Waszyngtonu (ok. 2900 km), początkowo była sceptycznie nastawiona do pomysłu brata. Jednak ciągle wracała do niego myślami. W końcu stwierdziła: "Dlaczego nie?". Jakiś czas później wyruszyła w podróż marzeń.

Zobacz także:  Wraca popularna trasa kolejowa z Polski. Turyści skorzystają z niej już w grudniu

Bridget McCutchen przez rok planowała swoją trasę i oszczędzała pieniądze na podróż. Udała się również po wskazówki m.in. do Henry'ego Crew'a, który w wieku 23 lat dokonał podobnego wyczynu. Aby pobić rekord, Amerykanka musi przestrzegać kilku zasad, w tym używać tego samego motocyklu przez całą podróż i unikać przebywania w jednym miejscu dłużej niż dwa tygodnie. Ponadto musi przynajmniej raz przejechać przez równik. Jej trasa natomiast nie może wynosić mniej niż 40 075 km. 

"Chcę reprezentować nowe pokolenie jeźdźców"

22-latka wyruszyła w drogę w sierpniu br. Pierwsze tygodnie spędziła w Stanach Zjednoczonych, a później udała się do Meksyku. Zanim dotrze do Europy, chce zwiedzić Amerykę Południową, m.in. Brazylię, Chile, Argentynę oraz Urugwaj. Bridget podróżuje z Kivą, którego poznała kilka miesięcy temu. Jak zdradza, w wielu miejscach ludzie dziwią się, gdy widzą, że motocykl prowadzi nie mężczyzna, a kobieta.

Chcę reprezentować nowe pokolenie jeźdźców i pokazać, że istnieje ogromna różnica między oglądaniem świata podczas podróży samochodem a motocyklem. W samochodzie jesteś w bańce, ale na motocyklu jesteś bliżej wszystkiego - widoki, zapachy, dźwięki - wszystko ma dla ciebie większe znaczenie - wyjaśnia McCutchen.

Amerykanka swoją podróż relacjonuje w mediach społecznościowych. Na Instagramie można znaleźć ją pod nazwą "bike.will.travel".

Zobacz także:  Chcą przekształcić zbombardowane miasta w Ukrainie w cele turystyczne. "Potrzebujemy, żebyście tu przyjechali"

RadioZET.pl/turystyka.wp.pl/edition.cnn.com