,

Grupa 30 Polaków nie wsiadła do samolotu. Wizz Air zostawił ich na lotnisku

24.03.2023 11:11

W ostatnich dniach doszło do nietypowego zdarzenia na lotnisku Orly w Paryżu. Pasażerowie mieli wykupione bilety na podróż linią Wizz Air do Warszawy. Kiedy pojawili się w porcie, okazało się, że ich lotu nie ma na tablicy. Samolot odleciał znacznie wcześniej bez nich. 

Wizz Air zostawił na lotnisku 30 Polaków
fot. Shutterstock

Wyjazdy do Paryża w ostatnim czasie wiążą się ze sporymi utrudnieniami dla pasażerów. Od początku roku we Francji doszło do kilkunastu strajków kontrolerów lotu, co bardzo utrudniło życie podróżującym i przewoźnikom. Grupa Polaków, która miała w tym tygodniu wrócić samolotem z Paryża do Warszawy, również nie będzie wspominała swojego wyjazdu zbyt dobrze z powodu zamieszania z linią Wizz Air. O niecodziennym zdarzeniu informuje portal Wprost. 

Francja. Wizz Air zostawił na lotnisku 30 Polaków

We wtorek 22 marca samolot linii Wizz Air miał wystartować o godz. 9.50 z paryskiego portu Orly w kierunku Lotniska Chopina w Warszawie. Lądowanie w stolicy Polski było zaplanowane na godz. 12.10. Grupa Polaków, która przybyła wcześniej na lotnisko, ze zdumieniem odkryła, że na tablicy nie ma w ogóle rejsu do Warszawy. 

Jak się okazało, węgierski przewoźnik podjął decyzję o zmianie miejsca startu. Samolot ruszył w podróż do Polski z paryskiego lotniska Beauvais, a nie Orly, jak widniało na bilecie. O zmianie pasażerowie dowiedzieli się dzięki SMS-owi. Problem jednak w tym, że wiadomość otrzymali ok. 10.50, a więc już godzinę po planowanym starcie maszyny. Tym samym ponad 30 pasażerów utknęło na lotnisku w Paryżu.

Informacja dotycząca zmiany portu wylotowego w stolicy Francji była widoczna również w systemie Flightradar24.com. Maszyna miała wystartować o godzinie 9.50, jednak doszło do opóźnienia. Ostatecznie wyleciała o godzinie 11.08 i wylądowała w Warszawie o 12.54, czyli z godzinnym opóźnieniem. Na pokładzie samolotu Wizz Aira nie było jednak 30 wspomnianych osób, które miały zarezerwowany lot. 

Zobacz także: Celnicy sprawdzili jej bagaż. Turystka z Polski może trafić do więzienia

Wizz Air wydał komunikat w tej sprawie

Wizz Air został poproszony o skomentowanie tego incydentu. W przesłanym portalowi Wprost komunikacie przewoźnik przekazał, że zmiana paryskiego portu była efektem strajku kontrolerów lotu. Nie wiadomo jednak, dlaczego pasażerowie otrzymali informację o zmianach lotniska z tak dużym opóźnieniem.

– Wizz Air potwierdza, że z powodu strajku francuskich kontrolerów ruchu lotniczego w dniu 22 marca wiele lotów zostało odwołanych przez linie lotnicze w całej Europie (...) Odlot samolotu Wizz Air o numerze W61354 zaplanowany na 22.03.2023 r. został przekierowany z lotniska Paris Orly na lotnisko Paris Beauvais, aby umożliwić pasażerom podróż do Polski. Pasażerowie, których dotyczyła ta zmiana, zostali poinformowani przez Wizz Air zgodnie z przepisami dotyczącymi praw pasażerów. Wizz Air szczerze przeprasza za wszelkie niedogodności spowodowane strajkiem francuskich kontrolerów ruchu lotniczego – napisano w oświadczeniu.

Źródło: Wprost

loader

Logo radiozet Dzieje się