,

35 tys. darmowych biletów na podróże pociągami. Wraca kultowy program UE

07.04.2022 14:10

Unia Europejska startuje z kolejną edycją kultowego programu "DiscoverUE", w ramach którego rozda 35 tys. darmowych biletów na podróże pociągami. Rejestracja ruszyła w czwartek 7 kwietnia.

35 tys. darmowych biletów na podróże pociągami. Wraca kultowy program UE
fot. SHUTTERSTOCK

Program "DiscoverUE" skierowany jest do 18-latków. Ma on na celu zachęcić ludzi rozpoczynających swoje dorosłe życie do podróżowania po Starym Kontynencie i poznawania krajów Unii Europejskiej. Szczęśliwcy, którym uda się zdobyć darmowy bilet, będą mogli nie tylko odkryć najciekawsze zakątki Europy, ale również zawrzeć znajomości z mieszkańcami całego kontynentu. Pierwsza edycja programu "DiscoverUE" wystartowała w czerwcu 2018 roku. Wówczas darmowe wejściówki otrzymało niemal 70 tys. młodych ludzi. Kolejna odsłona akcji natomiast rozpoczęła się w czwartek 7 kwietnia br.

Zobacz także: Praca marzeń na Antarktydzie. Poszukiwany jest pracownik do najbardziej oddalonej poczty na świecie

UE rozda 35 tys. darmowych biletów na podróże po Europie

Jak podaje portal eurodesk.pl, w pierwszej tegorocznej rundzie Unia Europejska rozda 35 tys. darmowych biletów na podróże pociągami w podziale na wszystkie państwa biorące udział w akcji. Polska otrzymała pulę 2 766 wejściówek. 

Maksymalna wartość biletu to 251 euro (ok. 1160 zł). Wejściówki upoważniają do przejazdu 2. klasą pociągu oraz klasą ekonomiczną. Co istotne, w niektórych przypadkach bilet "DiscoverUE" może być również honorowany podczas podróży autobusem lub promem. Zwiedzać Europę można zarówno w pojedynkę, jak i w grupie, ale nie większej niż 5 osób (wszyscy muszą spełnić warunki udziału w konkursie).

Uczestnicy programu oprócz biletu otrzymają też kartę rabatową DiscoverEU. Zapewnia ona dostęp do ponad 40 tys. zniżek na bilety do obiektów kultury i obiektów sportowych, na kursy i warsztaty, na przejazdy transportem lokalnym, zakwaterowanie, wyżywienie itp.

Podróż musi zostać zrealizowana między 1 lipca 2022 r. a 30 czerwca 2023 r. Ma trwać co najmniej 1 dzień, a maksymalnie miesiąc. Na trasie musi się znaleźć minimum jeden kraj członkowski UE inny od kraju zamieszkania.

Do programu może zgłosić się każda osoba urodzona pomiędzy 1 lipca 2003 r. a 30 czerwca 2004 r. Uczestnik konkursu musi być obywatelem jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej lub Islandii, Lichtensteinu, Macedonii Północnej, Norwegii, Serbii bądź Turcji.

Osoby, które chcą wziąć udział w programie, muszą wysłać zgłoszenie online (pod tym LINKIEM). Mają na to czas od czwartku do 21 kwietnia do godziny 12:00. Każdy kandydat będzie musiał podać swoje dane osobowe, a także szczegóły dotyczące planowanej podróży. Następnie zostanie poproszony o rozwiązanie quizu oraz udzielenie odpowiedzi na dodatkowe pytania. 

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie programu.

Trzymamy za was kciuki!

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader

RadioZET.pl/europa.eu/eurodesk.pl