Obserwuj w Google News

50 miejsc, które warto odwiedzić w 2024 roku. Na liście znalazło się polskie miasto

2 min. czytania
28.11.2023 13:14
Zareaguj Reakcja

Po raz kolejny mamy powód do dumy. Polskie miasto - Warszawa - znalazło się na liście 50 miejsc, które warto odwiedzić w 2024 roku. Zestawienie zostało przygotowane przez redaktorów amerykańskiego magazynu turystycznego Travel+Leisure.

50 miejsc, które warto odwiedzić w 2024 roku. Na liście znalazło się polskie miasto
fot. Shutterstock

Polskie miasta są regularnie wyróżniane w światowych zestawieniach. Zagraniczne redakcje doceniają nasze zabytki, atrakcje oraz niezwykłe krajobrazy. Nie tak dawno informowaliśmy, że Kraków trafił na podium europejskiego zestawienia "Top 10 Best Places to Visit In Europe" (ang. 10 miast, które warto zwiedzić w Europie) stworzonego przez międzynarodowy portal Holiday Cars. Stolica Małopolski zajęła wysokie trzecie miejsce. Wyprzedziły ją jedynie Ateny oraz Lizbona.

Kilka dni temu natomiast amerykański magazyn turystyczny Travel+Leisure opublikował listę miejsc, które warto odwiedzić w 2024 roku. W zestawieniu znalazło się 50 kierunków i nie zabrakło polskiego akcentu. Które nasze miasto zostało wyróżnione?

Redakcja poleca

Warszawa na liście 50 miejsc, które warto odwiedzić w 2024 roku

W tworzeniu zestawienia "50 miejsc, które warto odwiedzić w 2024 roku" wzięło udział ponad 20 pracowników redakcji. Na liście znajdziemy popularne turystycznie kierunki, takie jak turecki Stambuł czy Paryż, stolica Francji. Nie zabrakło jednak też mniej znanych miejsc, jak chociażby Kimberley w północnej Australii. 

Miejsca zostały podzielone na siedem tematycznych kategorii - kultura, jedzenie, wielkie miasta, woda, natura, plaże oraz przygoda. W tej pierwszej grupie znalazła się m.in. Warszawa. Stolica Polski uplasowała się w rankingu przede wszystkim za sprawą Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Obiekt ten już niebawem będzie miał nową siedzibę, która powstaje po północnej stronie placu Defilad Wielkie, od strony ulicy Marszałkowskiej. Wielkie otwarcie planowane jest na drugą połowę 2024 roku.

- Prężnie rozwijająca się scena sztuki współczesnej w Warszawie, w której działają takie marki jak Fundacja Galerii Foksal i Galeria Raster, nabierze dużego rozpędu w 2024 roku. Wtedy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie wreszcie przeniesie się do nowej siedziby. Założone w 2005 roku muzeum od dwudziestu lat ugruntowuje reputację miasta w dziedzinie sztuki, udostępniając zbiory dzieł zarówno zagranicznych, jak i polskich, mimo że działa w tymczasowych przestrzeniach - napisał Denny Lee.

Dziennikarz magazynu Travel+Leisure dodał, że "nowa siedziba będzie częścią 22-akrowej dzielnicy artystycznej, której centrum będzie stanowił Pałac Kultury i Nauki, stalinowski wieżowiec górujący nad miastem. Muzeum, wraz z pobliskim nowym teatrem TR Warszawa na 800 miejsc, zostało zaprojektowane przez Thomas Phifer and Partners, firmę architektoniczną stojącą za innymi znaczącymi instytucjami, w tym Glenstone Museum w Maryland i fragmentami nowojorskiego Corning Museum of Glass".

Poza Warszawą na liście "50 miejsc, które warto odwiedzić w 2024 roku" w kategorii "kultura" znajdziemy m.in. takie miasta jak Aalborg (Dania), Cartagena (Kolumbia) czy Tallinn (Estonia).

Źródło: Radio ZET/travelandleisure.com

Nie przegap
Jaworzno
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock