Obserwuj w Google News

7 trików, dzięki którym zmieścisz wszystko do walizki

Nina Czochara
2 min. czytania
24.11.2017 10:10
Zareaguj Reakcja

Planujesz wakacje i zastanawiasz się, jak właściwie spakować walizkę? Podpowiadamy, jak składać ubrania, aby zajmowały mało miejsca. Proponujemy też sprawdzone sposoby na pakowanie kosmetyków i biżuterii. Dzięki tym 7 trikom zmieścisz wszystko do swojej walizki.

7 trików, dzięki którym zmieścisz wszystko do walizki
fot. Flickr

Na początek tworzymy listę niezbędnych rzeczy na wyjazd. Później przychodzi czas na pakowanie. Co zrobić, aby ubrania w bagażu się nie wygniotły? Jak radzić sobie z kosmetykami? W jaki sposób zmieścić w walizce jak najwięcej? Dzięki tym trikom lepiej i łatwiej poradzisz sobie z pakowaniem.  

1. Zroluj swoje ubrania

Popularne składanie ubrań w kostkę nie jest praktyczne przy pakowaniu się do walizki. Aby zmieścić więcej do bagażu, spodnie oraz t-shirty warto zrolować. Najlepiej ułożyć na sobie kilka rzeczy i zwinąć je w jeden rulon. Dzięki temu zaoszczędzisz wiele miejsca w walizce, a ubrania nie będą pogniecione.

2. Zadbaj o swoją biżuterię

Jeśli nie chcesz zgubić biżuterii pośród ogromu rzeczy w walizce, możesz zastosować kilka trików. Sposób na kolczyki? Nakłada się je na agrafkę i przypina do wnętrza walizki lub jednej z bluzek. Można je również po prostu zapiąć na guzikach jednej z koszul. Pierścionki najlepiej schować do niewielkich opakowań na leki. Jest tez sposób na łańcuszek – wystarczy przewlec go przez słomki do napojów i spiąć końcówkę. To doskonałe zabezpieczenie przed zerwaniem.

3. Do butów schowaj… skarpetki

Buty są ciężkie i zajmują sporo miejsca, dlatego warto wykorzystać je do przewiezienia drobnych rzeczy. Do butów najlepiej schować skarpetki – to doskonały sposób na zaoszczędzenie przestrzeni w walizce i zapobieganie odkształcaniu się samego obuwia.

4. Właściwie postępuj z paskiem do spodni

Z paskiem można postępować na dwa sposoby. Po pierwsze – rozkładamy go na płasko, wzdłuż ścian walizki. Po drugie – zwijamy go do formy „ślimaka” i chowamy w kołnierzyk koszuli. Nie tylko zajmujemy mniej miejsca w walizce, ale również tworzymy darmowy usztywniacz do kołnierzyka.

5. Znajdź miejsce dla ładowarek i kabli

Kable i przewody USB najlepiej związać gumką, dzięki czemu zaoszczędzimy nieco przestrzeni. Warto je później schować do jednej torebki typu zipper lub do pokrowca na okulary. I potem koniecznie umieścić w łatwo dostępnym miejscu, aby bez problemu  je wyjąć w razie potrzeby.

6. Wykorzystaj torebki próżniowe

Ostatnio coraz częściej używane przez turystów. Torebki próżniowe pozwalają nie tylko zachować porządek w walizce, ale także oszczędzać cenne miejsce w bagażu. Torebki  chronią dodatkowo kosmetyki i zabezpieczają przed zalaniem ubrań.

7. Zabierz kosmetyki w wersji mini

Wybieraj kosmetyki w specjalnych podróżnych buteleczkach lub kup zestaw małych opakowań i przelej do nich swoje ulubione produkty. Taki minizestaw przyda się w niejednej podróży. Poza tym, postaraj się odpowiednio zabezpieczyć kosmetyki, aby nie uległy uszkodzeniu w walizce. Najlepszym sposobem są wspomniane wcześniej torebki próżniowe.

___ 

RadioZET.pl/CN