Obserwuj w Google News

To jedna z najpiękniejszych bibliotek w Europie. A znajduje się w Polsce!

2 min. czytania
27.11.2020 21:03
Zareaguj Reakcja

Budynek tej biblioteki robi ogromne wrażenie. W dodatku jej ogrody odwiedzają tysiące turystów z całego świata. Już wiecie, o którą bibliotekę chodzi?

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego
fot. JACEK RAJKOWSKI/REPORTER

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego to miejsce dobrze znane warszawiakom. Zachwyca ona nie tylko swoim majestatycznym wnętrzem i ogromną kolekcją książek, ale też kolorami budynku i ogrodami, które odwiedzają turyści z całego świata.

Nic dziwnego więc, że obiekt ten został uznany przez portal Lonely Planet za jedną z najpiękniejszych bibliotek w Europie! Byliście już kiedyś w BUW-ie? Jeśli nie, koniecznie musicie nadrobić.

Redakcja poleca

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego - jedna z najpiękniejszych bibliotek w Europie

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego zlokalizowana jest w warszawskiej dzielnicy Powiśle. Tylko kilka kroków stąd znajdują się popularne wśród mieszkańców miasta nadwiślańskie bulwary i sama rzeka. Kiedy tylko pogoda dopisuje, można tu spotkać wielu spacerowiczów.

Charakterystyczny budynek Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego zbudowany został w 1999 roku i od tego czasu biblioteka mieści się właśnie tutaj. Wcześniej - od 1816 roku - jej zbiory znajdowały się w jednym z budynków na kampusie centralnym Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Wnętrze biblioteki jest niezwykle przestronne i wysokie - w dodatku zwieńczone zostało szklanym dachem, który zapewnia czytelnikom niezwykły widok. Jednak nie tylko sama architektura budynku sprawiła, że BUW zyskał miano jednej z najładniejszych bibliotek w Europie. Placówka dysponuje bowiem także oryginalnymi ogrodami, które zdobią jej dach!

Stąd właśnie rozciąga się widok na Wisłę i panoramę miasta, które tak przyciągają turystów z całego świata. Właśnie tutaj mogą oni pospacerować, poczytać na łonie natury czy spędzić czas z bliskimi. Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego to zdecydowanie miejsce na mapie stolicy Polski, które trzeba odwiedzić chociaż raz.

A wam podoba się BUW?

Fotografia: Eastnews
fot. BUW
Fotografia: Eastnews
fot. BUW
Fotografia: Eastnews
fot. BUW