Obserwuj w Google News

Chorwacja wprowadza restrykcje w turystycznych regionach. Rośnie tutaj liczba zakażeń koronawirusem

2 min. czytania
26.07.2021 12:12
Zareaguj Reakcja

Władze kraju podjęły decyzję o ponownym wprowadzeniu obostrzeń w kurortach i regionach cieszących się dużym zainteresowaniem turystów. Wszystko dlatego, że w ostatnich dniach przybywa tu zachorowań na COVID-19.

Chorwacja
fot. Shutterstock

Sezon wakacyjny trwa i wiele osób wybrało się teraz na zagraniczne wakacje. Niestety wiąże się to ze wzrostem zakażeń koronawirusem w najbardziej turystycznych miejscach. Tak dzieje się m.in. w kurortach Chorwacji. W ciągu ostatnich dni przybywa tu zachorowań, co skłoniło władze kraju do podjęcia decyzji o kolejnych restrykcjach.

W związku z tym w regionach, które cieszą się dużym zainteresowaniem przyjezdnych, wprowadzono obostrzenia. Sprawdźcie, jakie zasady tu teraz obowiązują.

Redakcja poleca

Chorwacja wprowadza restrykcje w turystycznych regionach. Rośnie tutaj liczba zakażeń koronawirusem

Władze Chorwacji podjęły decyzję o zaostrzeniu restrykcji w najbardziej turystycznych regionach kraju. Dotyczy to głównie rejonów nad Adriatykiem - m.in. Dubrownika i jego okolic, Splitu czy Zadaru. O nowych zasadach poinformował minister spraw wewnętrznych Chorwacji, Davor Božinović. Jak podaje portal turysci.pl, stwierdził on, że to jedyna możliwość uratowania sezonu turystycznego w państwie.

W związku z tym w miejscach oznaczonych kolorem pomarańczowym zaostrzono zasady funkcjonowania. Przede wszystkim nie można tu organizować zgromadzeń, a także organizować imprez na więcej niż 50 niezaszczepionych osób. Jeżeli w grupie znajdować się będą osoby z certyfikatem covidowym, limit ten zostanie zwiększony do 1000.

Na tych terenach też wprowadzone zostały ograniczenia dotyczące ślubów czy wesel. Mogą się one odbywać, ale na maksymalnie 15 niezaszczepionych osób. Z kolei imprezy sportowe mogą być organizowane, ale tylko wtedy, jeśli widzowie mają paszporty covidowe.

Na razie nowe zasady będą obowiązywały od 26 lipca do 15 sierpnia, ale mogą zostać przedłużone. Będzie to zależało od sytuacji pandemicznej.

Źródło: Turysci.pl