,

Chowasz rzeczy do kieszeni fotela w samolocie? Stewardessy przestrzegają przed tym nawykiem

Nina Czochara
06.04.2018 14:55

W czasie podróży samolotem bardzo często chowamy do kieszeni fotela przed nami różne przedmioty, np. telefon, książki czy słuchawki. Okazuje się, że nie jest to dobry nawyk. Personel pokładowy przestrzega, aby nigdy tego nie robić.  

Pokład samolotu
fot. Fotolia

Przedstawiciele personelu pokładowego postanowili zdradzić, co pasażerowie najczęściej przechowują w kieszeniach fotela na pokładzie samolotu. Lista jest długa... i nieciekawa. 

Skarpetki, obcięte paznokcie i zużyte chusteczki w kieszeniach

Okazuje się, że do kieszeni w samolocie najczęściej trafiają ogryzki, zużyte chusteczki higieniczne, gumy do żucia i... obcięte paznokcie. Co więcej, pasażerom zdarza się tam pozostawiać skarpetki czy majtki. 

Jak przyznał jeden z pracowników personelu pokładowego (w serwisie Reedit, pod pseudonimem HausOfDarling):

- Nigdy nie wkładaj niczego do kieszeni fotela. Są sprzątane ze śmieci, ale nigdy nie są czyszczone dokładnie [...] Znajdowaliśmy tam różne rzeczy - m.in. zużyte chusteczki, zużyte gumy czy bieliznę.

Powinniśmy się zatem zastanowić, czy naprawdę warto chować do kieszeni nasz telefon czy otwarte przekąski, które mamy zamiar później dokończyć. 

Uważaj na stoliki w samolocie

Pracownicy przestrzegają również przed rozkładanymi stolikami w samolocie. Dlaczego? Bo nie są dokładnie czyszczone, a samym pasażerom zdarza się na nich... przewijać niemowlęta. Właśnie dlatego, zanim użyjemy stolika, powinniśmy go przetrzeć chusteczką antybakteryjną lub po prostu wyścielić serwetką. 

Personel pokładowy przypomina również, aby nigdy nie chodzi boso do toalety w samolocie - a niektórym osobom to się zdarza. 

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC