Obserwuj w Google News

Cypr zmienia zasady wjazdu. Od 17 czerwca Polacy bez testów na koronawirusa

2 min. czytania
14.06.2021 13:32
Zareaguj Reakcja

Cypr, jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków, łagodzi zasady wjazdu do kraju. Od czwartku 17 czerwca turyści przyjeżdżający na wyspę z Polski nie będą już musieli przedstawiać negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Cypr zmienia zasady wjazdu. Od 17 czerwca Polacy bez testów na koronawirusa
fot. SHUTTERSTOCK

Na początku czerwca pisaliśmy o tym, że władze Cypru luzują ograniczenia dla podróżujących z Polski. Nasz kraj został przeniesiony z czerwonej listy "wysokiego ryzyka" na listę pomarańczową - z łagodniejszymi restrykcjami przy wjeździe. Od 3 czerwca niezaszczepieni Polacy przed przyjazdem na wyspę mogą zrobić tylko jeden test na COVID-19 (wcześniej konieczne było wykonanie dwóch testów na koronawirusa).

Teraz turyści z Polski mają nie podlegać żadnych restrykcjom przy wjeździe na wyspę.

Redakcja poleca

Cypr łagodzi zasady wjazdu dla Polaków. Od 17 czerwca bez testu na COVID-19

Jak podaje Fly4Free.pl za serwisem "Cyprus Mail", tamtejsze ministerstwo zdrowia ogłosiło, że w najbliższy czwartek Polska oraz Rumunia zostaną wpisane na "zieloną listę" krajów o niskim ryzyku zakażenia COVID-19. Oznacza to, że od 17 czerwca turyści podróżujący z naszego kraju na wyspę nie będą już musieli przedstawiać negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Informacja o wpisaniu Polski na "zieloną listę" nie została jeszcze opublikowana na stronie Cyprus Flight Pass, ale portalowi Fly4Free.pl udało się ją nieoficjalnie potwierdzić.

Przypominamy, że podróżujący (niezależnie od narodowości oraz kraju, z którego przylatują) posiadający świadectwo pełnego szczepienia przeciwko COVID-19 są zwolnieni z konieczności przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR oraz z odbywania kwarantanny. Honorowane są cztery szczepionki zatwierdzone przez EMA oraz rosyjska szczepionka Sputnik V i chiński preparat Sinovac.

Nadal osoby podróżujące na Cypr muszą nie wcześniej niż 24 godziny przed terminem podróży wypełnić on-line ankietę (Cyprus Flight Pass) uprawniającą do wjazdu na wyspę.

RadioZET.pl/Fly4Free.pl/gov.pl