Obserwuj w Google News

Darmowe bilety kolejowe dla młodych. Czekają podróże po całej Europie!

Nina Czochara
1 min. czytania
11.12.2017 15:56
Zareaguj Reakcja

Już w przyszłym roku rusza program 20 tys. darmowych biletów dla Europejczyków. Młodzi, z okazji 18. urodzin, otrzymają bilet Interrail, upoważniający do darmowych podróży koleją po całej Europie. Projekt został właśnie zaakceptowany przez Parlament Europejski.

Darmowe bilety kolejowe dla młodych. Czekają podróże po całej Europie!
fot. Flickr

Jak podaje serwis fly4free.pl, to już pewne, że w 2018 roku ruszy program z bezpłatnymi biletami dla młodych. Wiadome jest, że wezmą w nim udział również Polacy, ale wciąż nie są podane szczegóły tej nowej inicjatywy.

Członkowie Komisji Europejskiej nie ukrywają, ich założeniem jest, aby w 2020 roku taki darmowy bilet otrzymywał każdy obywatel Unii Europejskiej na swoje 18. urodziny. Zwolennicy nowej inicjatywy uważają, że to pomoże młodym ludziom w otwarciu się na odmienne europejskie kultury i będzie służyć lepszemu poznaniu innych narodowości. Projekt ma więc duży walor edukacyjny.

Darmowe „prezenty”, jakie dostaną młodzi, to bilety kolejowe Interrail, które pozwalają na nieograniczoną liczbę podróży pociągiem po ponad 30 krajach Europy, w wagonach drugiej klasy.

Nie wiadomo jeszcze, na jak długi czas będzie obowiązywał bilet, który UE podaruje 18-latkom. Główny autor tej idei, Manfred Weber, uważa, że bilet powinien uprawniać do przejazdów pociągami przez 3 tygodnie i że młodzi powinni mieć możliwość skorzystania z niego w ciągu 2 lat od otrzymania „prezentu”.

Pilotażowy program darmowych biletów dla młodych ma kosztować Unię Europejską ok. 12 mln euro.

___

RadioZET.pl/NC