,

Darmowe bilety na podróże pociągami po Europie. Wraca popularny program

08.10.2021 12:26

Unia Europejska już niebawem po raz kolejny wystartuje z programem "DiscoverUE". W ramach niego rozda 60 tysięcy darmowych biletów na podróże pociągami. Szczegółowe informacje można znaleźć poniżej.

Darmowe bilety na podróże pociągami po Europie. Wraca popularny program
fot. SHUTTERSTOCK

Program "DiscoverUE" skierowany jest do osób młodych. Jego celem jest zachęcenie młodzieży do podróżowania po Starym Kontynencie i poznawania krajów Unii Europejskiej. Szczęśliwcy, którym uda się zdobyć darmowy bilet, będą mogli odkryć różnorodność Europy oraz jej bogactwo kulturowe i historię. Podróż pociągiem to także świetna okazja do zawarcia znajomości z mieszkańcami całego kontynentu. 

Pierwsza odsłona programu "DiscoverUE" wystartowała w czerwcu 2018 roku. Wówczas darmowe wejściówki otrzymało niemal 70 tys. młodych ludzi. Kolejna runda akcji rozpocznie się jeszcze w pierwszej połowie października 2021.

Darmowe bilety na podróże pociągami po Europie. Wraca popularny program

Osoby, które chcą wziąć udział w programie, muszą wysłać zgłoszenie - ich przyjmowanie rozpocznie się we wtorek 12 października o godzinie 12:00. Runda będzie trwała przez dwa tygodnie i zakończy się 26 października o tej samej porze. Po uzupełnieniu formularza zgłoszeniowego potencjalni laureaci będą musieli rozwiązać quiz, a następnie odpowiedzieć na pytanie dodatkowe.

W najnowszej odsłonie programu mogą wziąć udział osoby, które urodziły się między 1 lipca 2001 a 31 grudnia 2003 roku. Uczestnicy konkursu muszą być obywatelami jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej. 

Kandydaci, którzy zostaną wybrani, mogą podróżować maksymalnie przez 30 dni w okresie od 1 marca 2022 do 28 lutego 2023 roku.

Co warte podkreślenia, podróżować można zarówno w pojedynkę, jak i w grupie. Wszystko zależy jedynie od naszych preferencji. Jeżeli zdecydujesz się na drugą opcję, to pamiętaj, że w grupie może być nie więcej niż pięcioro uczestników. Wszyscy muszą oczywiście spełniać warunki udziału w konkursie. 

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz pod tym LINKIEM.

loader

RadioZET.pl/europa.eu