,

Duże zmiany dla podróżnych w UE. 16 maja zniesione zostaną restrykcje na lotniskach i w samolotach

12.05.2022 11:58

W połowie maja wejdą w życie nowe zasady podróżowania po Unii Europejskiej. Zniesione zostaną ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. Pasażerowie nie będą musieli nosić maseczek ochronnych w samolotach oraz na lotniskach.

Turysta na lotnisku
fot. Shutterstock

W ostatnim czasie coraz więcej państw decyduje się na zdjęcie obostrzeń pandemicznych i coraz bardziej otwiera się na turystów. Ostatnio restrykcje złagodził Izrael, a Włochy zapowiedziały, że na wakacje zniosą surowe zasady wjazdu dla turystów.

Wygląda na to, że o luzowaniu restrykcji dla pasażerów myślą również organy i agencje UE. Unijna Agencja ds. Bezpieczeństwa Lotniczego oraz Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób opublikowały komunikat, z którego wynika, że zakrywanie ust i nosa na lotniskach czy w samolotach nie będzie obowiązkowe już od 16 maja.

Duże zmiany dla podróżnych w UE. 16 maja zniesione zostaną restrykcje na lotniskach i w samolotach

16 maja wejdą w życie duże zmiany dla podróżnych poruszających się po Unii Europejskiej. Od tego dnia nie będą oni musieli nosić maseczek ochronnych na lotniskach znajdujących się w UE, a także na pokładach samolotów, które latają między państwami organizacji czy też lecących na terytorium jednego z krajów członkowskich.

Nie oznacza to jednak, że noszenie maseczek przestanie być rekomendowane. Pasażerowie, którzy będą chcieli je nosić, na pewno będą mile widziani w portach lotniczych czy już w samych samolotach.

Od następnego tygodnia noszenie maseczek nie będzie już obowiązkowe w żadnym przypadku podczas podróży lotniczych - powiedział Patrick Ky, dyrektor zarządzający EASA, cytowany przez PAP.

Wygląda na to, że podróżowanie samolotami powoli wraca do stanu sprzed wybuchu pandemii koronawirusa. A wy ja zamierzacie postępować w tej kwestii? Będziecie zasłaniać usta i nos czy nie?

Źródło: Onet Podróże

loader

Logo radiozet Dzieje się