Obserwuj w Google News

Europejski kraj wprowadza surowe obostrzenia. Samoloty, pociągi i autobusy tylko dla zaszczepionych

2 min. czytania
31.12.2021 09:01
Zareaguj Reakcja

Władze Włoch zdecydowały o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Już w styczniu osoby posiadające jedynie negatywny wynik testu na COVID-19 nie będą mogły podróżować różnymi środkami transportu - w tym samolotami. Aby móc z nich skorzystać, trzeba będzie posiadać zaświadczenie o zaszczepieniu lub o byciu ozdrowieńcem. 

Samolot
fot. Shutterstock

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, a w wielu krajach notowany jest wzrost zakażeń niebezpiecznym patogenem. W związku z tym władze państw wprowadzają kolejne restrykcje, które mają nie tylko zahamować liczbę zachorowań na COVID-19, ale też skłonić ludzi do szczepień. Ostatnio zasady wjazdu zaostrzył Cypr, a teraz kolejne restrykcje wprowadzają Włochy.

Władze południowoeuropejskiego regionu postanowiły ograniczyć swobody obywateli, którzy nie chcą się szczepić przeciw koronawirusowi. Tym samym od 10 stycznia wprowadzają restrykcje, zgodnie z którymi osoby bez zaświadczenia o szczepieniu lub ozdrowieniu nie będą mogły korzystać ze środków transportu - w tym z samolotów.

Redakcja poleca

Włochy wprowadzają surowe obostrzenia. Samoloty, pociągi i autobusy tylko dla zaszczepionych

Rząd Włoch robi wszystko, aby ochronić swoich obywateli przed zachorowaniem na COVID-19. Władze wprowadzają właśnie nowe zasady funkcjonowania w kraju, które mają też zachęcić ludzi do szczepień przeciw koronawirusowi. W innym przypadku spotkają się oni z licznymi utrudnieniami.

Niedawno pisaliśmy o tym, że certyfikat covidowy we Włoszech będzie miał krótszą ważność niż wcześniej - zostanie ona okrojona do 6 miesięcy. Z kolei 10 stycznia wejdą w życie obostrzenia, które mówią o tym, że osoby niezaszczepione nie będą mogły korzystać z autobusów, pociągów, a nawet samolotów. Do środków transportu zarówno miejskiego, jak i dalekobieżnego (kursującego między różnymi regionami Włoch) będą mogły wejść osoby z paszportem covidowym świadczącym o zaszczepieniu lub ozdrowieniu. Sam negatywny test na koronawirusa już nie wystarczy.

Przypominamy, że takie same restrykcje będą obowiązywały również w przypadku wejścia do restauracji, na stok narciarski czy do hotelu - niezbędne będzie okazanie dokumentu o przyjęciu szczepienia lub przechorowaniu COVID-19.

Jak podaje portal Fly4free, nowe restrykcje mają obowiązywać przynajmniej do końca marca 2022 roku, ale to także może się zmienić.

Źródło: Fly4free