Obserwuj w Google News

Filmy podróżnicze. TOP 10 najlepszych propozycji dla miłośników podróży

Nina Czochara
3 min. czytania
20.03.2020 12:04
Zareaguj Reakcja

Wielu pasjonatów podróży, którzy uwielbiają zwiedzać, odkrywać i aktywnie spędzać czas, już tęskni za ekscytującymi wyprawami po świecie. Jednak czas kwarantanny nie musi oznaczać całkowitego odcięcia się od podróży. To idealny moment choćby na to, aby nadrobić zaległości filmowe. Oto 10 najciekawszych propozycji filmowych dla podróżników. 

Podróżnik
fot. Shutterstock

Brakuje Ci podróży? Oto 10 filmów, które zachwycą, zainspirują i pozwolą przenieść się w świat przygody.

1. Into The Wild (Wszystko za życie)

To pozycja obowiązkowa dla wszystkich podróżników, jak i tych, którzy marzą o odkrywania świata. 25-letni Chris po ukończeniu studiów postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie. Pozbywa się wszystkich swoich rzeczy, pali dokumenty, pieniądze, a nawet tworzy sobie nowy pseudonim "Alexander Supertramp". 

Into The Wild
fot. Flickr

Od tej pory podróżuje przez Stany aż na Alaskę, chcąc pozostać jak najbliżej natury. Na swojej drodze spotyka wiele niezwykłych osób. Emocjonująca historia oparta na faktach.

Rok produkcji: 2007
Miejsce akcji: Ameryka Północna

2. Samsara

To niesamowita podróż przez najpiękniejsze zakątki 25 krajów na całym świecie. Samsara jest filmem dokumentalnym, który okazuje nam bogactwo i różnorodność kultury oraz krajobrazów na pięciu kontynentach. Fantastyczne obrazy, porządna dawka wiedzy i niezwykła muzyka Lisy Gerrard i Dead Can Dance. Warto!

Rok produkcji: 2011
Miejsce akcji: podróż przez 5 kontynentów

3. Dzienniki motocyklowe

To "film drogi" przedstawiający historię dwóch przyjaciół - Ernesta Guevary oraz Alberta Granady - którzy wyruszają w podróż na starym motocyklu przez Amerykę Południową. Ta wyprawa pomaga im odnaleźć własne powołanie w życiu. Film zdobył Oskara.

Rok produkcji: 2004
Miejsce akcji: Ameryka Południowa

4. Choć goni nas czas

To opowieść o dwóch umierających mężczyznach, którzy przed śmiercią chcą zrealizować swoją "listę marzeń", czyli "bucket list". Postanawiają wyruszyć w podróż dookoła świata, aby cieszyć się życiem i skorzystać z atrakcji, na które wcześniej nie mogli sobie pozwolić lub brakowało im czasu. Film wzruszający i zabawny jednocześnie. 

Choć goni nas czas
fot. Pinterest

Rok produkcji: 2007

ZOBACZ TAKŻE: 12 niezwykłych miejsc w Stanach Zjednoczonych. To warto zobaczyć w USA

5. Wild (Dzika droga)

To opowieść o młodej kobiecie, która postanawia uporać się ze śmiercią matki i rozpadem małżeństwa, wyruszając w pieszą wędrówkę przez Stany Zjednoczone. Jej samotna wyprawa, obejmująca tysiąc mil, pomaga jej odnaleźć sens w życiu. Ogromnym atutem tej produkcji są krajobrazy! Film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. 

Rok produkcji: 2014
Miejsce akacji: Stany Zjednoczone

6. Sekretne życie Waltera Mitty

Walter Mitty, wieloletni pracownik pisma "Live", zmuszony jest odnaleźć autora zdjęcia, które ma trafić na ostatnią, historyczną okładkę. Główny bohater zabiera nas w podróż na Grenlandię, Islandię, Himalaje czy Afganistan. To film, który obudzi w nas głód podróżowania. 

Rok produkcji: 2013
Miejsce akacji: Grenlandia, USA, Islandia

 

7. Thelma i Louise

To opowieść o podróży dwóch przyjaciółek, Thelmy i Louise. Najpierw chcą uciec od szarej rzeczywistości, a później - w wyniku nieszczęśliwego wypadku - muszą uciekać do Meksyku przed ścigającym je detektywem. Jeden z najlepszych filmów podróżniczych "prowadzący" widzów przez Amerykę. 

Thelma i Louise
fot. pinterest

Rok produkcji: 1991
Miejsce akcji: Stany Zjednoczone

8. Jak dogonić szczęście

Opowieść o psychiatrze, który wyrusza w świat w poszukiwaniu definicji szczęścia. To niezwykła wyprawa przez Paryż, Chiny, Afryka, Stany Zjednoczone, która dostarcza moc wrażeń, zapachów i egzotyki.

Rok produkcji: 2014
Miejsce akcji: USA, Paryż, Chiny, Afryka

 

9. Everest

To film oparty na podstawie prawdziwej historii. Opowiada o początkach komercyjnych wypraw na Mount Everest. W 1996 roku podczas wspinaczki na najwyższy szczyt świata członkowie ekspedycji muszą stawić czoło potężnej burzy śnieżnej. Film dostarcza niezapomnianych wrażeń. 

Rok produkcji: 2015
Miejsce akcji: Himalaje

10. Prosta historia

Historia opowiada o staruszku, który wyrusza w podróż przez kilka stanów... małym traktorkiem. Celem jego podróży jest stan Wisconsin, gdzie chce się pojednać ze swoim chorym bratem. Ta wyprawa dostarcza mu wielu przygód, niezwykłych krajobrazów, ale jest też czasem na refleksję i zrobienie rachunku sumienia. 

Rok produkcji: 1999
Miejsce akcji: Stany Zjednoczone

___

RadioZET.pl/NC