Obserwuj w Google News

Holender zachwycony polskim miastem. To mała siostra Amsterdamu

1 min. czytania
29.11.2019 11:22
Zareaguj Reakcja

"Znalazłem małą, kolorową siostrę Amsterdamu!" - napisał zachwycony polskim miastem podróżnik pochodzący z Holandii. Niezwykłe zdjęcie, które wykonał w Gdańsku, wzbudziło spore zainteresowanie w mediach społecznościowych. 

Mała siostra Amsterdamu
fot. Instagram/arden_nl

Arden to holenderski fotograf, który swoje liczne podróże relacjonuje na swoim profilu na Instagramie. Jakiś czas temu odwiedził Gdańsk. Fotografią z wyprawy do polskiego miasta również pochwalił się w mediach społecznościowych. W ciągu kilku dni zdjęcie zdobyło tysiące polubień od oczarowanych internautów. 

Gdańsk jako mała siostra Amsterdamu

Zdjęcie Gdańska, autorstwa Holendra, prezentuje się naprawdę pięknie. Na pierwszy rzut oka trudno uwierzyć, że zostało wykonane w Polsce. A jednak. 

- Znalazłem małą, kolorową siostrę Amsterdamu! To Gdańsk - napisał fotograf pod swoim postem. - To nie jest wnętrze sklepu z pamiątkami, ale prawdziwa gdańska starówka z innej perspektywy. Czyż nie jest piękna?

W rozmowie z Gazeta.pl, podróżnik przyznał, że Gdańsk był jednym z miejsc, które zawsze chciał odwiedzić. - Jestem zachwycony gdańską architekturą (...) Czułem tam podobną wolność, jaką odczuwam w Amsterdamie - przyznał. Fotograf dodał, że jego zdaniem polskie miasta są bardzo często niedoceniane. 

Na Instagramie Ardena pojawiło się też zdjęcie Gdańska nocą. Takie ujęcie polskiego miasta prezentuje się równie imponująco.

Pod postem ze zdjęciem pojawiło się wiele komentarzy internautów, których zachwyciło piękno Gdańska.

- "Jak niesamowite jest to miejsce", "Nie wiedziałem, że tam jest tak kolorowo", Niesamowite ujęcie". 

___

RadioZET.pl/NC