,

Gdzie lądują nasze walizki po odprawie bagażowej? Nagranie z TikToka obiegło sieć

25.04.2022 11:03

Niejeden pasażer zadawał sobie już pytanie, co właściwie dzieje się z walizkami po odprawie bagażowej na lotnisku. Krótkie nagranie opublikowane na TikToku pokazuje część drogi, jaką pokonują nasze bagaże, a dokładniej miejsce, do którego trafiają w samolocie. 

Bagaż w samolocie
fot. Shutterstock

Przed podróżą samolotem duży bagaż rejestrowany zostawiamy przy stanowiskach odprawy biletowo-bagażowej. Jeśli wszystko jest w normie i nie przewozimy żadnych niedozwolonych przedmiotów, walizka trafia na taśmę prowadzącą do bagażowni. Większość z nas nie wie, jaką dalszą drogę przemierza bagaż. Opublikowane krótkie wideo wyjaśnia, przynajmniej częściowo, gdzie w samolocie lądują walizki. 

Gdzie w samolocie lądują nasze bagaże?

Po trafieniu do bagażowni walizki są ponownie skanowane, a następnie wrzucane na wózek, który podwozi je pod sam samolot. Zwykle bagaże trafiają prosto do luku, który najczęściej znajduje się pod pokładem maszyny. To tam pracownicy układają walizki przed lotem i stamtąd je wypakowują już po wylądowaniu samolotu.

Jeden z użytkowników TikToka opublikował w sieci krótki filmik pokazujący, jak "od środka" wygląda praca związana z odbiorem i układaniem walizek. Nagranie pochodzi prosto z luku bagażowego.

Jak widać na wideo, 146 bagaży wjeżdża do luku na specjalnej taśmie, po czym są starannie układane przez jednego z pracowników. Mężczyznę najwidoczniej nie męczą nawet ciężkie walizki, ponieważ w trakcie pracy wykonuje też serię pompek.

Niestety nie na wszystkich lotniskach pracownicy obchodzą się w tak "staranny" sposób z bagażami pasażerów. Niejednokrotnie walizki gubią się gdzieś na lotnisku lub wracają do podróżujących mocno zniszczone.

Źródło: TikTok, Onet

loader