Obserwuj w Google News

Grecja wprowadza nowe zasady dla turystów, którzy podczas urlopu zarażą się koronawirusem

2 min. czytania
11.07.2022 10:43
Zareaguj Reakcja

Władze Grecji zadecydowały o zmianie zasad dla turystów, którzy w trakcie wakacji w kraju zarażą się koronawirusem. Zgodnie z nowymi przepisami, chorzy podróżni nie będą już musieli poddawać się obowiązkowej kwarantannie.

Grecja wprowadza nowe zasady dla turystów, którzy podczas urlopu zarażą się koronawirusem
fot. SHUTTERSTOCK

Pod koniec kwietnia pisaliśmy, że Grecja zapowiedziała zniesienie wszystkich restrykcji wjazdowych. Od 2 maja turyści przyjeżdżający tu na wakacje nie muszą już przedstawiać zaświadczenia o przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19 ani wykonywać testu. Decyzja ta została podyktowana coraz niższymi wskaźnikami dotyczącymi nowych zachorowań na koronawirusa. Teraz tamtejsze władze poszły o krok dalej i postanowiły zmienić zasady dla turystów, którzy podczas wakacji w kraju zarażą się COVID-19. Co się zmieniło?

Redakcja poleca

Grecja wprowadza nowe zasady dla turystów, którzy podczas urlopu zarażą się COVID-19

Jak podaje portal news.gtp.gr, zgodnie z nową decyzją rządu wydaną w ubiegłym tygodniu, turyści, którzy podczas urlopu w Grecji zachorują na koronawirusa, nie będą już musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny. Tym samym z hoteli znikną specjalne pomieszczenia dla osób zarażonych, w których do tej pory poddawali się samoizolacji.

Przypomnijmy, że wcześniej podróżni, u których pojawiły się objawy COVID-19, zobowiązani byli do poddania się izolacji przez okres 5 dni. Zwolnienie z kwarantanny po 5 dniach było możliwe, gdy symptomy choroby nie występowały przez co najmniej 24 godziny.

Zobacz także:  Te europejskie wyspy przeżywają najazd turystów. Więcej zagranicznych gości niż przed pandemią

Teraz turyści sami będą mogli zadecydować, czy chcą odbywać kwarantannę. Osoby, które się na to zdecydują, będą mogły przebywać w izolacji w pokoju hotelowym tyle dni, na ile zarezerwowały pobyt w danym miejscu.

Ponadto zgodnie z nowymi zasadami turyści zarażeni koronawirusem będą mogli podróżować promem, samolotem oraz innymi środkami transportu. Jedynym wymogiem jest noszenie maski o wysokim stopniu ochrony (typy FFP2 lub KN95).

"Odbyło się wiele dyskusji na temat radzenia sobie z pandemią COVID-19 w obiektach zakwaterowania turystycznego i postanowiliśmy egzekwować zasady obowiązujące w innych krajach śródziemnomorskich. Większość krajów w północnej Europie nie ma środków chroniących przed koronawirusem" - powiedział epidemiolog Christos Hatzichristodoulou Protagon.

Zobacz także:  Zaskakujący apel do pasażerów. "Należy latać tylko z bagażem podręcznym"

RadioZET.pl/news.gtp.gr/fly4free.pl/gov.pl