Obserwuj w Google News

Dwa samoloty pasażerskie zderzyły się na pasie startowym. Niebezpieczny incydent na lotnisku

2 min. czytania
29.09.2022 10:20
Zareaguj Reakcja

Na pasie startowym londyńskiego lotniska Heathrow zderzyły się dwa samoloty. Na miejsce natychmiast została wysłana ekipa ratunkowa. Wszyscy pasażerowie zostali ewakuowani z uszkodzonych maszyn. Lokalna policja prowadzi obecnie śledztwo, które ma wyjaśnić, dlaczego doszło do tego zdarzenia. 

British Airways, samoloty
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne z lotniska Heathrow

Do niebezpiecznego incydentu doszło w środę wieczorem (28 września) około godz. 20 czasu lokalnego. Dwa Boeingi 747 – jeden należący do linii Icelander Air, a drugi do Korean Air – zderzyły się na pasie londyńskiego lotniska niedługo przed startem. Przedstawiciele portu potwierdzili, że doszło do zdarzenia, chociaż na razie nie są znane jego przyczyny. 

Redakcja poleca

Chaos na lotnisku Heathrow. Zderzyły się dwa samoloty

Z informacji przekazanych przez lokalne media wynika, że podczas manewru zawracania samolot należący do linii Korean Air zahaczył skrzydłem o maszynę Icelandair. W wyniku tego zdarzenia, jak informuje Sky News, jeden z boeingów ma uszkodzone skrzydło, drugi miał stracić silnik.

"Uderzyliśmy w inny samolot podczas kołowania. Powiedziano nam, że wracamy do bramki z powodu problemu technicznego" – napisał jeden z użytkowników Twittera.

Zobacz także:  Piloci taniej linii pomylili lotniska. Przez błąd omal nie wylądowali w wojskowej bazie

Na miejsce została wysłana policja i ekipa ratunkowa. Chociaż sytuacja wyglądała poważnie, na szczęście żadnemu z pasażerów ani członków załogi nic się nie stało. Wszyscy zostali bezpiecznie ewakuowani z pokładu i cofnięci do hali odlotów. 

 – Dotarliśmy na lotnisko około 22.20, ale niemal od razu zostaliśmy wycofani, ponieważ nikt nie potrzebował naszej pomocy – przekazał jeden z członków załogi pogotowia ratunkowego, który został wezwany na lotnisku Heathrow.

Przyczyny zdarzenia pozostają na razie nieznane. W oficjalnym komunikacie rzecznik lotniska potwierdził, że samoloty zostały dokładnie sprawdzone pod kątem uszkodzeń. Lokalna policja prowadzi obecnie śledztwo, mające wyjaśnić, w jaki sposób doszło do zderzenia samolotów.

Źródło: Sky News/Daily Mail/WP