Obserwuj w Google News

Ibiza: najpiękniejsze plaże. 8 najlepszych miejsc na wypoczynek

Nina Czochara
2 min. czytania
22.08.2019 16:57
Zareaguj Reakcja

Ibiza to nie tylko światowej klasy kluby i tętniące życiem miasteczka. To również niemal 70 plaż rozrzuconych po ponad 200-kilometrowym, zróżnicowanym wybrzeżu wyspy. Podobnie jak na innych hiszpańskich wyspach, większość jest malowniczo usytuowana w zatoczkach. Które plaże Ibizy warto odwiedzić? Podpowiadamy.

Plaża Ibizy
fot. Pixabay

Ibiza nazywana jest czasem hiszpańską „wyspą plaż”. Nic dziwnego, bo na jej wybrzeżu ciągnie się niemal 70 plaż. Ponad połowa z nich to piaszczyste zakątki zabudowane rozległymi kompleksami hotelowymi. Większość plaż jest zatłoczona w szczycie sezonu wakacyjnego, ale znajdą się też bardziej kameralne, spokojne miejsca. Odkrywamy najpiękniejsze plaże Ibizy.

Cala de Sant Vicent

Ta niezwykle malownicza plaża znajduje się w północno-wschodniej części Ibizy. Turyści uwielbiają tu nie tylko plażować, ale tez podziwiać to miejsce z góry. Warto zatrzymać się nad klifem porośniętym sosnami i zrobić pamiątkowe zdjęcia z jasnym piaskiem i turkusową wodą zatoki. Widoki są niesamowite.

Cala de Sant Vicent
fot. Shutterstock

Cala Salada

To niewielka plaża ukryta w skalistej zatoczce na północy Ibizy. W sezonie letnim miejsce to jest mocno oblegane przez turystów – czasem trudno znaleźć kawałek przestrzeni dla siebie. Bez wątpienia przyciągają jednak turkusowa woda oraz jasny piasek. Tuż obok zatoczki znajduje się kolejna, równie popularna, ale nieco mniejsza Cala Saladita.

Playa d’en Bossa

To jedna z najdłuższych i najpopularniejszych plaż na wschodnim wybrzeżu Ibizy. Ma ponad 2 kilometry długości i zachwyca jasnym piaskiem oraz bardzo dobrą jakością wody. Turystów przyciąga też doskonale rozwinięta infrastruktura – prysznice, liczne bary, restauracje oraz atrakcje w pobliżu.

Cala Llonga

Ta niewielka plaża, otoczona wzgórzami pokrytymi lasami sosnowymi, jest szczególnie popularna wśród rodzin z dziećmi. Wszystko za sprawą płytkiej wody oraz dobrze rozwiniętej infrastruktury turystycznej – w pobliżu znajdziemy liczne sklepy i restauracje. Do Cala Llonga można dojechać z Santa Eulalia czy miasta Ibiza w zaledwie 10 minut samochodem.

Cala Bassa

Cala Bassa ma nieco ponad 200 metrów długości i jest wyróżniona Błękitną Flagą. Plaża ukryta jest w zatoczce na zachodnim wybrzeżu i wyróżnia się nie tylko jasnym piaskiem, ale też spokojną wodą. To dobre miejsce dla rodzin dziećmi.

Cala Bassa - Ibiza
fot. Shutterstock

Cala Benirras

To kolejny, niezwykle popularny wśród plażowiczów zakątek. W szczycie sezonu turystycznego warto tutaj dotrzeć wcześnie rano, bo z każdą godziną robi się coraz tłoczniej. Zachęca krystalicznie czysta, turkusowa woda, która jest popularnym punktem wśród miłośników nurkowania z rurką. Cala Benirras znajduje się na północy Ibizy, niedaleko miejscowości San Miguel.

Cala Comte

To plaża na północy wyspy, niedaleko miasteczka San Antonio. Piękne widoki na niewielką wysepkę naprzeciwko plaży oraz krystalicznie czysta woda zachęcają do słonecznego wypoczynku. Dużą atrakcją tego miejsce jest wkomponowana w okolicę restauracja Sunset Ashram, która oferuje panoramiczne widoki na wybrzeże, a wieczorami fantastyczne zachody słońca to niezapomniane doświadczenie.

Ses Salines

Plaża, położona na samym południu Ibizy, przypadnie do gustu miłośnikom tętniącym życiem miejsc. Ses Salinas wyróżnia się jasnym piaskiem i krystalicznie czystą wodą sprzyjającą uprawianiu sportów wodnych.

___

RadioZET.pl/NC