Obserwuj w Google News

Islandia stworzyła obserwatorium zorzy polarnej. Niesamowita atrakcja dla turystów

Nina Czochara
2 min. czytania
14.10.2019 16:51
Zareaguj Reakcja

Na Islandii powstało obserwatorium zorzy polarnej - Aurora Basecamp . Ta niesamowita atrakcja, w postaci przeszklonych kopuł, z pewnością przyciągnie tłumy turystów. 

Obserwatorium zorzy polarnej
fot. Instagram/Aurora Basecamp

Aurora Basecamp to zupełnie nowy obiekt na turystycznej mapie Islandii. Obserwatorium powstało kilkanaście kilometrów od Reykjaviku - w tej odległości światła miasta nie przeszkadzają już w obserwowaniu nocnego nieba i niesamowitego świetlnego zjawiska, jakim jest zorza polarna. Oficjalne otwarcie tej islandzkiej atrakcji zaplanowano na 15 października. 

Aurora Basecamp: obserwatorium zorzy polarnej

Na pierwszy rzut oka Aurora Basecamp przypomina wielkie przeszklone kopuły. W całości tworzą dobrze zaprojektowane obserwatorium zorzy polarnej na Islandii. We wnętrzu, na powierzchni ok. 150 m2, ustawiono ławki ze stolikami i przygotowano część pokazową. Cała konstrukcja jest ogrzewana i pozwala obserwować niebo bez wychodzenia na zewnątrz. Co więcej, obserwatorium oferuje gościom gorące napoje – kawę, herbatę lub czekoladę.

Dodatkową atrakcją na miejscu będą specjalnie organizowane, innowacyjne pokazy w części "Dark Park". Dzięki zaawansowanym wyświetlaczom i mieszance gazów, turyści będą mieli okazję zobaczyć imitację zorzy polarnej, która będzie w pełni odpowiadać temu, co można zobaczyć w rzeczywistości. Oczywiście wszyscy goście będą też mieć idealne warunki do obserwowania prawdziwej zorzy polarnej - o ile dopisze pogoda. 

Obserwatorium zorzy polarnej na Islandii znajduje się w Hafnarfjörður, około 12 km od Reykjaviku. Obiekt będzie czynny od 18 do północy. Wszyscy chętni będą musieli wcześniej zarezerwować wizytę w tym miejscu na stronie internetowej  Aurora Basecamp - liczba gości będzie ograniczona. 

Ile kosztuje wstęp do Aurora Basecamp? Bilet dla dorosłego będzie kosztował 3900 ISK, czyli około 121 złotych. Bilet ulgowy dla młodzieży (13-18 lat) to koszt 1900 ISK (ok. 59 złotych), a dla dzieci do 12 roku życia wstęp jest za darmo. 

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC