Obserwuj w Google News

Japonia w końcu luzuje obostrzenia pandemiczne. Zaszczepieni będą mogli podróżować bez przeszkód

2 min. czytania
26.09.2022 15:05
Zareaguj Reakcja

Władze kolejnego kraju zdecydowały o poluzowaniu zasad wjazdowych, które wprowadzono w związku z pandemią koronawirusa. Dzięki takim krokom turyści w końcu będą mogli udać się do malowniczej Japonii i pozwiedzać nawet na własną rękę. Zobaczcie, co się tu zmieni, kiedy i dla kogo.

Japonia
fot. Shutterstock

W ostatnim czasie coraz więcej państw decyduje się na zniesienie obostrzeń pandemicznych, a to z kolei zachęca turystów do wyjazdów w odległe zakątki świata. Dopiero informowaliśmy o tym, że Tajlandia rezygnuje z jakichkolwiek restrykcji i podróżnicy będą mogli się tu udać już od 1 października. Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości.

Wygląda na to, że w końcu też surowe zasady zamierza złagodzić Japonia. Wyspiarskie państwo od 2 lat pozostaje zamknięte dla turystów, ale teraz w końcu się to zmieni. W informacji tej jednak tkwi haczyk.

Redakcja poleca

Japonia łagodzi obostrzenia pandemiczne. Skorzysta jedna grupa osób

Japonia, która do tej pory pozostawała zamknięta dla turystów, w końcu luzuje obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Wchodzą tu w życie nowe zasady, które zaczną obowiązywać od 11 października. Co się zmieni?

Do tej pory do tego malowniczego azjatyckiego kraju mogli wjechać wyłącznie podróżni, którzy mieli wykupioną wycieczkę z biura podróży. Teraz się to zmieni. Od połowy października będzie można się tu udać również na własną rękę. Jednak dotyczyć to będzie wybranej grupy osób.

Teraz do Japonii będą mogły wjechać osoby, które przede wszystkim zaszczepiły się trzema dawkami szczepionki - dwiema podstawowymi oraz jedną przypominającą. Taki krok nie zwolni ich również ze zrobienia testu. Dopiero szczepienie połączenie z negatywnym wynikiem pozwoli im bez problemu spędzić wakacje w Japonii.

Co ciekawe, władze kraju podjęły również decyzję o zniesieniu limitu turystów, którzy mogą wjechać na teren Japonii w pandemii. Co o tym sądzicie?

Źródło: Onet Podróże