Obserwuj w Google News

Kolejny egzotyczny kraj znosi restrykcje wjazdowe. Turyści nie będą musieli wykonywać testu

2 min. czytania
21.02.2022 14:11
Zareaguj Reakcja

Jordania to kolejny kraj, który już niedługo poluzuje obostrzenia pandemiczne. 1 marca wejdą w życie zmiany, które pozwolą turystom wjechać na teren tego kraju bez konieczności wykonywania testu na COVID-19. Przeczytajcie, kogo będą dotyczyć te zasady.

Jordania
fot. Shutterstock

W ostatnich tygodniach coraz więcej krajów decyduje się na poluzowanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Dopiero pisaliśmy o tym, że Portugalia łagodzi obostrzenia i nie wymaga już okazywania certyfikatów covidowych. Następna w kolejności była Dominikana, która również wprowadziła duże zmiany dla turystów.

Teraz z kolei kroki związane ze złagodzeniem zasad wjazdu podjęła Jordania. Ten egzotyczny kraj, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem podróżnych, znosi konieczność wykonywania testów na koronawirusa dla przyjezdnych. A przypominamy, że do tej pory trzeba było wykonać aż 2 takie badania, jeśli chciało się dostać do tego kraju.

Redakcja poleca

Jordania znosi restrykcje wjazdowe. Turyści nie będą musieli wykonywać testu

Jordania jest kolejnym krajem, który zdecydował o poluzowaniu restrykcji wjazdowych. Dzięki temu turyści już niebawem znów będą mogli bez przeszkód dostać się na jej terytorium, aby podziwiać piękne zabytki tego państwa.

Od 1 marca przyjezdni nie będą musieli okazywać negatywnego testu na koronawirusa przy wjeździe do Jordanii. Unikną również konieczności wykonywania drugiego badania, które do tej pory czekało ich po przylocie. Zasady te będą dotyczyły zarówno zaszczepionych osób, jak i tych, które nie przyjęły szczepienia.

Jedynym warunkiem wjazdu do Jordanii będzie podpisanie dokumentu, który mówi, że w razie wystąpienia objawów choroby, turysta będzie musiał wykonać test na COVID-19. Po odebraniu pozytywnego wyniku będzie musiał udać się na 5-dniową kwarantannę.

Co sądzicie o takich zmianach w tym turystycznym kraju?

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Źródło: Fly4free