Obserwuj w Google News

Kolejny turysta z Polski zarażony koronawirusem na Zakynthos. Trafił na kwarantannę

1 min. czytania
04.08.2020 09:07
Zareaguj Reakcja

U polskiego turysty wypoczywającego na Zakynthos potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowały greckie media. To drugi taki przypadek na greckiej wyspie – tydzień temu zakażenie wykryto u Polki.

Zakynthos turyści
fot. Pixabay

Jak poinformował serwis imerazante.gr, turysta z Polski trafił w sobotę do szpitala na  Zakynthos. Dzień później wraz z trzeba osobami, z którymi wybrał się na wakacje, został skierowany na kwarantannę do specjalnie wyznaczonego hotelu.

Zakynthos. Polak zarażony koronawirusem

To kolejny przypadek zarażenia koronawirusem na popularnej greckiej wyspie. Ponad tydzień temu  COVID-19 stwierdzono u ciężarnej Polki. Ona również, wraz z rodziną, trafiła na kwarantannę.

Chorzy przebywają obecnie w 4-gwiazdkowym hotelu Keri Village. Obiekt znajduje się na obrzeżach wioski Keri, z daleka od innych hoteli i miejscowości turystycznych. 

Już wcześniej ambasada RP w Atenach w rozmowie z o2.pl przekazała, że za pobyt Polaków w hotelu i ich wyżywienie zapłaci grecki rząd.  Tak dzieje się w każdym przypadku wykrycia koronawirusa u zagranicznych turystów.

Jak informuje grecki portal, wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono jeszcze u dwóch mieszkańców Zakynthos. Jeden z nich jest pracownikiem administracyjnym miejscowego sklepu.

Jak dotąd w Grecji odnotowano ponad 4,7 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 209 ofiar śmiertelnych. 

Redakcja poleca

Źródło: imerazante.gr, Wprost