Obserwuj w Google News

Jedna z największych atrakcji Nowego Jorku znów otwarta. Przez 2 lata nie można było z niej korzystać

2 min. czytania
14.10.2022 15:13
Zareaguj Reakcja

Korona Statuy Wolności, która cieszy się zainteresowaniem turystów z całego świata, ponownie została otwarta po dwóch latach. Zamknięto ją na początku pandemii i dopiero teraz znów będzie dostępna dla odwiedzających.

Statua Wolności
fot. Shutterstock

Statua Wolności to jeden z najbardziej znanych na całym świecie obiektów. Jest to 46,5-metrowy posąg, który znajduje się na wyspie Liberty Island u ujścia rzeki Hudson do Oceanu Atlantyckiego w Nowym Jorku. Wzniesiono go w latach 1884-1886, a w 1984 roku został wpisan na listę światowego dziedzictwa UNESCO i miliony ludzi chcą go choć raz w życiu odwiedzić.

Niestety znajdująca się na szczycie pomnika korona została w marcu 2020 roku zamknięta dla odwiedzających w związku z wybuchem pandemii koronawirusa. Dopiero po 2 latach ponownie ją otwarto.

Redakcja poleca

Korona Statuy Wolności znów otwarta. Przez 2 lata nie można było jej odwiedzać

Turyści ponownie mogą wejść do korony Statuy Wolności - po raz pierwszy od czasu zamknięcia jej w marcu 2020 r. z powodu pandemii COVID-19. Podczas gdy części popularnego obiektu stopniowo otwierały się podczas pandemii, korona była niedostępna przez ponad dwa i pół roku. Zmieniło się to we wtorek 11 października 2022 roku.

National Park Service, który zarządza pomnikiem Nowego Jorku, chciał ponownie udostępnić koronę turystom, ale bez zbędnego promowania tego wydarzenia. Chciano upamiętnić 136. rocznicę poświęcenia posągu w 1886 roku, ale też odpowiednio przygotować się na turystów.

Jerry Willis, rzecznik Pomnika Narodowego Statuy Wolności National Pomnik i wyspy Ellis, powiedział, że plan polegał na przyzwyczajeniu nowo zatrudnionych pracowników do specyficznych dla korony protokołów bezpieczeństwa i ochrony poprzez szkolenie ich z doświadczonymi przewodnikami wycieczek. Niestety tak się nie stało.

Ludzie byli naprawdę podekscytowani wiadomościami - dodał Willis.

Urzędnik zdradził też, że wiele rzeczy opóźniło otwarcie korony. Wpłynął na to szereg czynników - zniesienie ograniczeń dotyczących pandemii w miastach, stanach, a także radzenie sobie z rekordowo niską liczbą pracowników.

Aby dostać się do korony Statuty Wolności, należy wcześniej zarezerwować bilet online lub przez telefon. Niestety wejściówki wyprzedają się błyskawicznie.

Źródło: CNN