Obserwuj w Google News

Kot przez prawie 3 tygodnie pływał w kontenerze z cukierkami. Żywił się tylko słodyczami

1 min. czytania
18.01.2021 11:36
Zareaguj Reakcja

Czworonoga znaleźli pracownicy jednego z portu w Izraelu. Okazało się, że kot przez 19 dni znajdował się w kontenerze z cukierkami, który przypłynął z Odessy na Ukrainie. Dyrektor jednej z odeskich firm spedycyjnych Ołeksandr Winnyk stwierdził, że to niewiarygodne, że udało mu się przeżyć.

Kot przez prawie 3 tygodnie pływał w kontenerze z cukierkami. Żywił się tylko słodyczami
fot. SHUTTERSTOCK

Pracownicy portu w Hajfie w Izraelu znaleźli kota w kontenerze z cukierkami, który przypłynął z Odessy na Ukrainie. Zwierzę płynęło prawie 3 tygodnie, żywiło się jedynie słodyczami i piło skraplającą się wodę. 

Redakcja poleca

Kot podróżnik przez 19 dni pływał w kontenerze

Jak informuje portal Dumskaya.net, kot zamieszkiwał odeski port i wszedł do kontenera podczas załadunku.

Dyrektor jednej z odeskich firm spedycyjnych Ołeksandr Winnyk stwierdził, że zwierzak przeżył tylko dzięki skraplającej się wodzie na ścianach kontenera, w którym temperatura wynosiła 18 stopni Celsjusza. Dodał, że to niewiarygodne, że kot przetrwał i że był to pierwszy raz w jego karierze, gdzie zdarzyło mu się znaleźć żywe zwierzę w ładunku.

Radio Swoboda informuje, że w czasie podróży kot uszkodził kilka pudełek ze słodyczami. Szkody szacuje się na kilka tysięcy dolarów.

Obecnie kot podróżnik przebywa na kwarantannie. Firma spedycyjna nie planuje transportować go z powrotem na Ukrainę ani do Rosji.

RadioZET.pl/PAP