Obserwuj w Google News

LOT znosi opłatę za zmianę w rezerwacji biletów na wszystkich trasach

2 min. czytania
11.09.2020 14:52
Zareaguj Reakcja

LOT wprowadza duże udogodnienie dla podróżujących. Narodowy przewoźnik poinformował, że znosi opłaty za zmianę rezerwacji biletów na wszystkie połączenia. 

LOT samolot
fot. Michal Adamowski/Reporter/East News

Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadziły nowe zasady zarządzania rezerwacją. Pasażerowie mogą teraz wielokrotnie zmieniać plany podróży bez dodatkowych opłat. To niezwykle istotne w czasie, gdy z powodu wprowadzonych w czasie pandemii obostrzeń trudno zaplanować podróż z dużym wyprzedzeniem.

LOT: zmiany w rezerwacji bez dodatkowych opłat

– Od dziś [tj. piątek 11 września] pasażerowie Polskich Linii Lotniczych LOT mogą wielokrotnie zmieniać plany podróży bez dodatkowych opłat – poinformował w komunikacie LOT.

LOT tłumaczy wprowadzenie tych zmian danymi z raportu IATA (Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych), zgodnie z którymi w przypadku ruchu biznesowego najważniejszym kryterium decydującym o podróży lotniczej w czasie pandemii jest możliwość dokonywania modyfikacji w rezerwacji biletów i dostępność połączeń bezpośrednich. 

– Rozumiemy potrzeby naszych klientów, którzy w obliczu stale zmieniających się obostrzeń w poszczególnych krajach w związku z globalną pandemią oczekują usługi, która zapewni im maksymalny poziom bezpieczeństwa, komfort i elastyczność w planowaniu podróży - powiedział Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych Polskich Linii Lotniczych LOT.

LOT. Darmowa zmiana daty i kierunku lotu

Pasażerowie mogą teraz bez dodatkowych opłat zmienić datę i kierunek lotu w ramach swojej rezerwacji (dowolną liczbę razy). Dotyczy to biletów zakupionych w okresie od 10 września do 31 grudnia 2020 na wszystkie połączenia LOT-u, w każdej dostępnej taryfie (również najtańszej opcji saver).

Ewentualne dopłaty, które mogą się pojawić przy zmianach rezerwacji, mogą wiązać się wyłącznie z różnicą w cenach biletów lotniczych w przypadku braku dostępności taryfy, w której dokonano początkowej rezerwacji. 

Jedyne ewentualne opłaty mogą wynikać z różnicy w cenach biletów w przypadku braku dostępności taryfy, w której dokonano pierwszej rezerwacji. Warto dodać, że w ramach biletów zakupionych do 10 września 2020 roku pasażerom przysługuje możliwość jedynie jednorazowej bezpłatnej zmiany daty i kierunku podróży.

Redakcja poleca

Źródło: LOT, Gazeta Wyborcza