,

Laponia pośrodku Karkonoszy. Pierwsza taka atrakcja w Polsce

Nina Czochara
23.11.2017 15:31

Będą renifery, chaty z grillami, beczki kąpielowe i prawdziwe fińskie sauny. Niedaleko Karpacza powstaje lapońska wioska Kalevala, czyli „mała Finlandia” w Polsce. Otwarcie już 8 grudnia. 

Laponia pośrodku Karkonoszy. Pierwsza taka atrakcja w Polsce
fot. Fotolia

Wioska Kalevala powstała w Borowicach, niedaleko Karpacza. Zainteresowanie tym miejscem jest tak duże, że bilety na otwarcie wyprzedały się w zaledwie kilka minut. Twórcą projektu jest Michał Makowski, który w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” przyznał, że "mała Laponia" to spełnienie jego marzeń, a na pomysł jej stworzenia wpadł podczas jednej ze swoich podróży po Skandynawii.

Domek Muminka i namioty Wikingów

Na miejscu przygotowano mnóstwo atrakcji. Będą namioty przywiezione prosto z Norwegii (dostępne również z piecykami!) i niezwykły Domek Muminka. Do tego beczki kąpielowe z gorącą wodą oraz sauny – 6-osobowa w formie beczki oraz 14-osobowa z grillem.

Planowane są także pokazy zorzy polarnej… oczywiście w technologii okularów VR. Siedząc na zewnątrz, na leżaku, będzie można przenieść się do bajkowej okolicy Karkonoszy oraz Skandynawii.

Fantastyczne widoki i renifery

Atrakcją wioski będzie samo jej położenie. Okolice Borowic nazywane są często "małą Skandynawią” Europy Środkowej. Mamy więc pewność, że na miejscu czekają wspaniałe widoki. Nie można zapomnieć też o niezwykłym towarzystwie reniferów, które zamieszkają w „polskiej Finlandii” na stałe.

Otwarcie wioski już 8 grudnia

8 grudnia, podczas otwarcia lapońskiej wioski Kalevala, oprócz reniferów pojawi się św. Mikołaj oraz mistrz świata w „biegu z żoną na plecach” – nietypowej dyscyplinie wymyślonej przez Finów. Zaplanowano również koncert gwiazdy promującej Laponię, Jona Henrika Fjaellgrena, zwycięzcy szwedzkiej edycji „Mam Talent”.

Zobacz także

___

RadioZET.pl/CN