Obserwuj w Google News

Najpiękniejsze lodowiska w Polsce. 5 miejsc, gdzie można pojeździć na łyżwach pod gołym niebem

3 min. czytania
06.01.2022 09:00
Zareaguj Reakcja

W sezonie zimowym idealnym pomysłem, aby zażyć trochę ruchu i spędzić czas na świeżym powietrzu, jest jazda na łyżwach. W Polsce znajdziemy wiele lodowisk nie tylko w zadaszonych pomieszczeniach, ale też na otwartej przestrzeni. Przedstawiamy 5 najpiękniejszych „lodowych aren” pod gołym niebem.

Lodowisko na Starym Mieście w Warszawie
fot. Arkadiusz Ziolek/East News

Zwiedzając duże miasta w Polsce, warto skorzystać również z zimowych aktywności. Niezapomnianą atrakcją będzie jazda na łyżwach, pod gołym niebem. Beztroska atmosfera, otoczenie zabytkowych budowli i klimatyczna muzyka w tle sprawiają, że lodowiska na świeżym powietrzu co roku przyciągają miłośników łyżwiarstwa w każdym wieku.

Warto podkreślić, że w większości miejsc nie trzeba mieć swojego własnego sprzętu, bo lodowiska zwykle posiadają w swojej ofercie również wypożyczalnię łyżew. Gdzie zatem warto wybrać się na zimowe szaleństwo? Oto 5 najpiękniejszych lodowisk w Polsce.

Redakcja poleca

Lodowisko w Krakowie: największa „lodowa arena” w kraju

Stolica Małopolski szczyci się największym w Polsce lodowiskiem na świeżym powietrzu. Cały teren Ice Park w Krakowie podzielony jest na dwie strefy – taflę dużą o powierzchni 1200 m kw. oraz taflę mniejszą przygotowaną dla dzieci i obejmującą 400 m kw. Niezwykłą atrakcją jest rozciągająca się na długości 360 metrów lodowa alejka, biegnąca między drzewami w parku Jordana.

Z lodowiska można korzystać codziennie w godzinach 9–21. Przy wyższych temperaturach dla odwiedzających dostępna jest jedynie duża tafla. Za bilet normalny trzeba zapłacić 20 zł, za ulgowy – 17 zł, a za rodzinny (2 dorosłych+2 dzieci lub 1 dorosły+3 dzieci) – 15 zł za osobę. Na miejscu można wypożyczyć też sprzęt i naostrzyć własne łyżwy.

Lodowisko na Rynku Starego Miasta w Warszawie

Warszawa, podobnie jak większość europejskich stolic, może pochwalić się lodowiskiem pod gołym niebem. To na Rynku Starego Miasta jest otwarte od 6 grudnia po niemal rocznej przerwie wywołanej pandemią. Wszyscy miłośnicy jazdy na łyżwach mogą pojeździć po tafli o powierzchni 600 m kw., w otoczeniu charakterystycznych, barwnych budowli starówki. Uroku temu miejscu dodają piękne, świąteczne iluminacje.

Lodowisko jest dostępne każdego dnia w godzinach 10-21. Co ważne, wstęp jest bezpłatny. Ze względu na zmieniającą się pogodę i występujące dodatnie temperatury, lodowisko może być czasowo zamknięte.

Lodowisko w Sopocie: z widokiem na morze

To jedyne w Polsce lodowisko, które podczas jazdy na łyżwach gwarantuje odwiedzającym widok na morze. Sopocka „lodowa arena” tradycyjnie została otwarta na skwerze Kuracyjnym, naprzeciwko wejścia na molo.

Lodowisko, czynne codziennie od 10 do 21.30, jest w stanie jednorazowo pomieści nawet 100 osób. Za godzinną jazdę trzeba zapłacić 12 zł (bilet normalny) lub 8 zł (bilet ulgowy). Na miejscu dostępna jest również wypożyczalnia łyżew.

Lodowisko w Katowicach: łyżwy na rynku

Lodowisko na rynku w Katowicach cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. „Lodowa arena” ma powierzchnię tutaj 400 m kw., z której jednocześnie może korzystać maksymalnie 30 osób. Cały teren jest pięknie oświetlony i to właśnie po zmroku cieszy się największym zainteresowaniem wśród łyżwiarzy.

Lodowisko jest czynne codziennie – od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 21.30, a w soboty i niedziele od godziny 8 do 21.30. W przypadku złych warunków pogodowych teren może zostać czasowo zamknięty. Lodowisko w centrum Katowicach jest darmowe. Za wypożyczenie łyżew trzeba zapłacić 10 złotych.

Lodowisko Tafla Zakopane: łyżwy z widokiem na Tatry

Do tego lodowiska bez wątpienia przyciąga lokalizacja – w centrum zimowej stolicy Polski, w pobliżu słynnych Krupówek, z widokiem na tatrzańskie szczyty. Tafla Zakopane w ma powierzchnię 800 m kw., dzięki czemu w jednym czasie może korzystać z tej lodowej areny nawet 150 osób.

Lodowisko jest czynne codziennie w godzinach od 10 do 21, a w weekendy do 22. Tafla jest sztucznie mrożona, dzięki czemu można z niej korzystać nawet wtedy, gdy na zewnątrz panują dodatnie temperatury. Ile kosztuje wstęp? Cena biletu za wstęp na lodowisko to 20 zł. Dostępna jest też wypożyczalnia łyżew.

Redakcja poleca