Malediwy wprowadzają program „lojalnego turysty”. Pierwsza taka akcja na świecie

01.10.2020 10:46

Malediwy zapowiedziały wprowadzenie pierwszego na świecie programu lojalnościowego, który będzie się opierał na przekraczaniu granicy. W zamian za jak najczęstsze wizyty na rajskich wyspach, turyści będą zdobywać specjalne punkty i statusy. Program zacznie funkcjonować od 1 grudnia. 

Malediwy
fot. Shutterstock

Program „Maledives Border Miles” został ogłoszony podczas specjalnej ceremonii w Światowym Dniu Turystyki. Jak podaje CNN, turyści będą mogli w ramach tego programu zdobyć trzy „statusy lojalnościowe" - brązowy (Aida), srebrny (Antara) i złoty (Abaarana). Im częstsze i dłuższe pobyty turyści będą realizować na Malediwach, tym więcej punktów zdobędą. Nagradzane będą też wizyty w czasie specjalnych okazji, w tym m.in. urodzin czy miesiąca miodowego. 

Malediwy. Program "lojalnego turysty" od 1 grudnia

– To program, który zwiększy popularność Malediwów jako kierunku turystycznego i zapewni ścieżkę do większych możliwości marketingowych i reklamowych – wyjaśnił Thoyyib Mohamed, jeden z pomysłodawców projektu. 

Przedstawiciel krajowej rady turystycznej Malediwów powiedział CNN, że program zostanie wdrożony w grudniu 2020 roku. Nie jest jeszcze jasne, jakie konkretnie przywileje otrzymają podróżni w poszczególnych kategoriach i w jaki sposób będą gromadzone punkty.

Na stronie programu pojawiła się jedynie informacja, że "gdy turysta osiągnie określoną liczbę punktów, zostanie nagrodzony niesamowitymi korzyściami. W miarę zdobywania kolejnych punktów i awansowania na wyższe poziomy, korzyści staną się ekskluzywne".

Malediwy, których gospodarka jest silnie uzależniona od branży turystycznej i hotelarskiej, były jednym z pierwszych krajów w Azji, które ponownie otworzyły swoje granice. Pierwsi turyści zaczęli tu wracać już w połowie lipca, po długiej przerwie wywołanej koronawirusem. 

Obecnie przed wjazdem na teren tego rajskiego archipelagu wymagane jest świadectwo zdrowia, czyli negatywny wynik testu PCR wykonanego najdalej 72 godziny przed przylotem i wypełnienie oświadczenia zdrowotnego. Dodatkowe testy mogą być też wymagane przez niektóre hotele czy resorty.

Źródło: CNN, fly4free.pl