Obserwuj w Google News

To jeden z najpopularniejszych krajów w dobie pandemii. Brak restrykcji przyciąga tłumy turystów

2 min. czytania
05.01.2022 10:58
Zareaguj Reakcja

Meksyk w dobie pandemii cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. W 2021 roku ten egzotyczny kraj odwiedziło ponad 31 mln zagranicznych gości – podało tamtejsze ministerstwo turystyki. Okazuje się, że strategia Meksyku związana z "łagodnymi" zasadami wjazdu dla podróżujących przyczyniła się do doskonałych wyników w segmencie turystycznym.

Meksyk - plaża
fot. Shutterstock

Meksyk jest jednym z nielicznych krajów na świecie, który nie wprowadził dla podróżujących restrykcji w postaci negatywnego wyniku testu na koronawirusa czy konieczności poddania się kwarantannie po przylocie. Okazuje się, że dla turystów ma to kluczowe znaczenie przy wyborze kierunku podróży. Wskazują na to wstępne szacunki liczby zagranicznych gości, którzy w minionym roku odwiedzili Meksyk. 

Redakcja poleca

Meksyk. 31 mln zagranicznych turystów w 2021 roku

Jak podało miejscowe ministerstwo turystyki, w 2021 do Meksyku przyleciało ponad 31 mln turystów. To o ponad 28,1 proc. więcej niż w 2020 roku, gdy kraj ten odwiedziło 24,2 mln zagranicznych gości.

Jeszcze lepiej prezentują się dane dotyczące przychodów – turyści zostawili podczas swoich urlopów w Meksyku w minionym roku ponad 18,4 mld dolarów – to o 67,6 proc. więcej niż w 2020 roku. W turystyce zdecydowanie najlepiej radzi sobie branża hotelowa – niemal 50 proc. miejsc w hotelach było zajętych (w 2020 było to 26 proc.). W minionym roku sekretarz ds. turystyki Miguel Torruco Marqués, odwołując się do wykorzystania pokojów hotelowych, poinformował, że największe obłożenie turystyczne notowały miasta/kurorty – Mazatlan, Cancun oraz Los Cabos.

Niemałe znaczenie w tak dużej popularności Meksyku ma bez wątpienia liberalna strategia tego kraju, zgodnie z którą od podróżujących nie wymaga się negatywnych testów czy odbywania kwarantanny. 

Jak z kolei zauważa Miguel Torruco, jednym z kluczowych czynników "turystycznego sukcesu" tego kraju była skuteczna kampania szczepień – obecnie w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19 jest ponad 56,5 proc. populacji tego kraju, a w sektorze turystycznym odsetek ten jest znacznie wyższy. 

Jednocześnie w ostatnim czasie zagraniczne media podają, że w najbardziej obleganych turystycznie kurortach Meksyku notuje się zwiększoną liczbę zakażeń – po 9-10 tysięcy przypadków dziennie. Władze nie planują jednak zaostrzać restrykcji wjazdowych. 

Źródło: Fly4free, Travel Pulse