,

Na jeziorze utworzyła się potężna trąba wodna. Do sieci trafiło nagranie

02.09.2022 11:46

Nad jeziorem Huron w Kanadzie uformowała się ostatnio potężna trąba wodna. Zjawisko zaniepokoiło, ale też zaciekawiło plażowiczów. Udało się je nawet nagrać. Sami zobaczcie, jak wyglądało.

Trąba wodna
fot. Shutterstock

Do sieci trafiły szokujące materiały wideo pokazujące... trąbę wodną, która utworzyła się ostatnio nad jednym z kanadyjskich jezior. Świadkami tego zdarzenia byli wypoczywający nad Huron plażowicze. To właśnie jeden z nich nagrał ciekawe i jednocześnie niebezpieczne zjawisko. Zobaczcie, jak wyglądało.

Na jeziorze w Kanadzie utworzyło się wodne tornado [WIDEO]

Nad jeziorem Huron w pobliżu Ontario - jednego z pięciu Wielkich Jezior Ameryki Północnej - w ostatnich dniach uformowała się potężna trąba wodna. Zjawisko było doskonale widoczne z pobliskiej plaży, na której w tym samym czasie wypoczywali plażowicze. Jednemu z nich udało się je nagrać.

Ogromna kolumna wody utworzyła się nad jeziorem Huron. Sfilmował ją jeden z mieszkańców tego regionu, Jeremy Barber. W czasie, kiedy się tworzyła, stał na brzegu Sauble Beach. Reszta świadków podziwiała fenomen razem z nim. 

Z relacji osób znajdujących się w tym czasie na plaży wynika, że tornado na chwilę dotarło na brzeg i spowodowało tu trochę szkód. Pewien użytkownik Twittera zamieścił w serwisie zdjęcia powalonych drzew. Zwykle taki "twister" zanika, zanim dotrze na ląd. Jeśli jednak zejdzie na ziemię, może być naprawdę niebezpieczny.

Przypominamy, że na początku sierpnia "Washington Post" donosił o nawet 40 trąbach wodnych wirujących nad Wielkimi Jeziorami jednego dnia.

Źródło: mirror.co.uk

loader