,

Najkrótszy lot świata na pokładzie potężnego Airbusa A380. Ledwo zapniesz pasy i już trzeba lądować

19.10.2021 15:10

Singapore Airlines już niedługo wystartuje z najkrótszą trasą świata realizowaną największymi samolotami pasażerskim świata – Airbusami A380. Lot na z Singapuru do Kuala Lumpur w Malezji potrwa niecałą godzinę. Pasażerowie tego rejsu zaraz po tym, jak zapną pasy do startu, będą musieli przygotowywać się do lądowania.

Samolot Singapore Airlines
fot. Shutterstock

Chociaż z powodu pandemii Covid-19 podróże nadal są ograniczone, a branża lotnicza notuje ogromne straty, coraz więcej znanych przewoźników zamierza przywrócić do swojej floty największe samoloty pasażerskie. O takich planach informowały już wcześniej linie British Airways oraz Qatar Airways. Teraz wznowienie lotów potężnymi Airbusami A380 ogłaszają również linie Singapore Airlines. 

Singapore Airlines. Najkrótszy lot świata samolotem typu A380

Linia Singapore Airlines ogłosiła, że od 4 listopada będzie realizowała część lotów na trasie z Singapuru do Kuala Lumpur największymi samolotami pasażerskimi na świecie. Maszyna pokona odległość niemal 300 kilometrów w niecałą godzinę. Można sobie więc wyobrazić, że ledwo zapniemy pasy do startu, a już chwilę później samolot będzie podchodził do lądowania. Jak zauważa Business Insider, będzie to najkrótsza regularna trasa realizowana przez Airbusy A380.

Samoloty Singapore Airlines będą latały na trasie z Singapuru do Kuala Lumpur od 4 listopada do 5 grudnia (rejsy będą realizowane rano lub wieczorem w zależności od dnia tygodnia). W przypadku lotów wieczornych samolot ma startować z Singapuru o 18.25, a godzinę później lądować w stolicy Malezji. Rejs powrotny z Kuala Lumpur zaplanowano na godz. 21 z lądowaniem Singapurze o 22.

Jak wyjaśnia przewoźnik, uruchomienie tak krótkich tras ma celu przygotowanie się i przeszkolenie załogi pokładowej przed uruchomieniem dalekodystansowej trasy z Singapuru do Londynu (start od 18 listopada). Nowe połączenie jest też związane z częściowym otwarciem granic i zniesieniem restrykcji przez Malezję.

loader

Źródło: Fly4free.pl, Businessinsider.com