Obserwuj w Google News

Wybrano najlepsze miasta na świecie 2021. W rankingu nie brakuje zaskoczeń

2 min. czytania
13.09.2021 13:20
Zareaguj Reakcja

Najlepsze miasta na świecie na 2021 rok zostały wybrane. W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazły się m.in. takie miejsca jak Porto, Kopenhaga czy Montreal. Kto jednak uplasował się na podium? Tegoroczny ranking najlepszych miast zamieszczamy poniżej.

Najlepsze miasta na świecie 2021. Jakie miejsca znalazły się na podium?
fot. SHUTTERSTOCK

Ranking najlepszych miast na 2021 rok opublikował magazyn podróżniczy "Time Out". Zestawienie przygotował, przeprowadzając ankiety wśród swoich redaktorów z całego świata. Ponadto, oprócz pracowników "Time Out", w sondzie wzięło udział również 27 tys. mieszkańców różnych miast.

Redakcja poleca

Najlepsze miasta na świecie 2021. Jakie miejsca znalazły się na podium?

Podczas przygotowywania rankingu pod uwagę brano takie aspekty jak: oferta gastronomiczna, nocne życie, atrakcje kulturalne, wielkość terenów zielonych oraz transport publiczny. Dodatkowo, w związku z pandemią COVID-19, przeanalizowano także, jak poszczególne miasta radzą sobie z koronawirusem oraz jak wpłynął on na poczucie wspólnoty mieszkańców.

Co więcej, tworząc zestawienie, uwzględniono również to, czy ludzie w danym mieście są życzliwi i jakie mają podejście do turystów. Pod uwagę wzięto także środki, które podjęły lokalne władze na rzecz ochrony środowiska.

Według magazynu "Time Out" najlepszym miastem na świecie w 2021 roku jest... San Francisco. Docenione zostało za "nowoczesność, postępowość i starania o zrównoważony rozwój" - pisze dziennik, cytowany przez portal tvn24.pl. Ankietowanym spodobała się ponadto otwartość jego mieszkańców, a także szeroka oferta kulturalna. Przypomnijmy, że w 2020 liderem zestawienia był Nowy Jork.

Z kolei na drugim miejscu w rankingu uplasował się Amsterdam. Podium natomiast zamyka Manchester. Ankietowani zwrócili uwagę na jego bogatą ofertę kulturalną i ciekawe życie nocne. Dodatkowo doceniono również poczucie wspólnoty mieszkańców, które pozwoliło im łatwiej przejść przez lockdown.

Poniżej zamieszczamy ranking najlepszych miast na świecie na 2021 rok.

  1. San Francisco (Stany Zjednoczone),
  2. Amsterdam (Holandia),
  3. Manchester (Wielka Brytania),
  4. Kopenhaga (Dania),
  5. Nowy Jork (Stany Zjednoczone),
  6. Montreal (Kanada),
  7. Praga (Czechy),
  8. Tel Awiw (Izrael),
  9. Porto (Portugalia),
  10. Tokio (Japonia).

RadioZET.pl/tvn24.pl/fly4free.pl